Ogromny wyciek na temat składanego smartfona od Huawei

Huawei, składany smartfon, składany smartfon Huawei, składany smartfon 5G

Samsung pokazał już swojego składanego samrtfona – Galaxy Fold – więc nadszedł czas teraz na Huawei. Ma on pokazać swoją konstrukcję podczas targów MWC, ale właśnie plakat na jej temat pojawił się w sieci.

Dokładniej rzecz biorąc jest to baner, który został wywieszony w celu promocji smartfona. Zdradza on, że nowa konstrukcja będzie nazywała się Hauwei Mate X, co było jedną ze spekulowanych nazw.

Poza tym możemy zauważyć, że Huawei ma inne podejście od Samsunga. Wzdłuż „kręgosłupa” ułożone zostały aparaty. Sam smartfon składa się na zewnątrz, co oznacza, że obiektywy nawet po złożeniu zostaną odsłonięte. W przypadku Galaxy Fold wyświetlacz składa się do wewnątrz i wtedy odkryty zostaje pozostały, dodatkowy aparat.

Czytaj też: Huawei kpi z Galaxy S10

O samej specyfikacji nie wiemy za wiele. Spodziewamy się 7 nanometrowego procesora Kirin 980 czy modemu 5G Balong 5000. Dokładna data premiery smartfona to 24 lutego o godzinie 8 rano czasu EST.

składany smartfon Huawei, Huawei Mate X, Huawei składany smartfon, zginany smartfon Huawei

Samsung Galaxy Fold, czyli główny konkurent Mate X, posiada dwa wyświetlacze – 7,3 calowy QXGA+ Inifinity Flex oraz dodatkowy 4,58 calowy panel, który uaktywnia się po złożeniu. W środku znajduje się Snapdragon 855, który współpracuje z 12 GB pamięci RAM oraz 512 GB pamięci wewnętrznej. Galaxy Fold oferuje też podeójną baterię o łącznej pojemności 4380 mAh. Łącznie ma on sześć aparatów i przerażającą cenę 1980 euro.

Huawei Mate X zapowiada się na trochę inną konstrukcję – kto wie, czy nie na znacznie lepszą. Na samą ocenę smartfona musimy poczekać do czasu ujawnienia dokładnego mechanizmu składania, specyfikacji czy ceny.

Czytaj też: Light i Sony chcą zmienić jakość fotografii w smartfonach

Źródło: Hothardware