Oto odświeżony SEAT Ateca 2021

SEAT Ateca 2021, SEAT Ateca, Ateca 2021, odświeżenie Ateca

Delikatna aktualizacja crossovera, jakim jest model Ateca na 2021 rok od Seata jest o tyle ciekawa, że łączy w sobie kilka poziomów wykończeń z przeszłości.

Tak naprawdę Seat Ateca 2021 debiutuje, jako coś, co widzieliśmy już w 2016 roku, bo w wydaniu Xperience. Ten łączy w sobie wersję Reference, Style i FR, ciesząc się aluminiowymi elementami na bocznych, przednich io tylnych listwach w połączeniu z czarnymi akcentami w dolnej części zderzaków.

Aluminiowy kolor srebra gra tak naprawdę główną rolę w samej stylistyce, nadając modelowi Ateca ciekawego charakteru. Zwłaszcza w połączeniu ze standardowymi i w pełni diodowymi reflektorami i tylnyim światłami z dynamicznymi światłami kierunkowymi (via Motor1).

Z kolei w kabinie Seat Ateca 2021 przyjął najnowszy ekran cyfrowy o przekątnej 10,25 cala tuż za kierownicą. Na środku deski rozdzielczej znalazł się z kolei system infotainment o wymiarach albo 8,25, albo 9,2 cala. Chętni mogą wydać dodatkowe pieniądze na podgrzewaną kierownicę, czy przednią szybę.

Czytaj też: Obejrzyjcie wyścig Trabanta 601 i odpowiedzcie, czy prędkość ma znaczenie

Pod maską z kolei spory zakres do wyboru, bo rozpoczynający się od 1-litrowego silnika z turbodoładowaniem i trzema cylindrami o mocy 110 KM, a skończywszy na 2-litrowej, 190-konnej benzynowej jednostce ze skrzynią DSG i napędem na wszystkie koła. W kwestii diesla występuje 2-litrowy silnik TDI Volkswagena o mocy 115 lub 150 KM.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News