Obejrzyj jak Lamborghini Veneno zyskuje dawny blask

lamborghini Veneno, Veneno, car detailing, czyszczenie samochodu

Nam wystarczy myjnia i czasem jeszcze gąbka, ale takie dbanie o Lamborghini Veneno byłoby wręcz świętokradztwem.

Oczywiście nasze podejście do dbania o samochód jest dalekie do zakresu i skali intensywnego, profesjonalnego wyczyszczenia i wykończenia nadwozia. Oczyszczenie samochodu i przywrócenie mu wyglądu rodem z fabryki, to już zupełnie inna para kaloszy, którą na szczęście możemy obejrzeć, dzięki firmie Topaz Detailing.

Proces przywracania egzemplarzowi Veneno rozpoczyna się od kompleksowego wyczyszczenia Lamborghini w myjni Topaz. Szczotki z włosia końskiego rozpuszczają brud w trudno dostępnych miejscach samochodu, zanim ten zostanie spłukany przefiltrowaną wodą.

Następnie samochód wita się z delikatnym roztworem cytrusowym, a wszelkie szczegóły i szczeliny są czyszczone z kolejną dawką pietyzmu. Wszystko po to, aby nałożyć później pianę na samochód, spłukać ją, raz jeszcze nałożyć i finalnie wysuszyć mitenką z wełny jagnięcej.

Następnie Lamborghini przechodzi do segmentu niesamowitej dbałości o detale, w którym każde koło jest czyszczone i korygowane pod kątem koloru. Ceramiczna powłoka nałożona na koło i zaciski pomaga odpychać brud i wodę, podczas gdy każde nadkole jest czyszczone parą, zanim specjalista wyzbędzie stamtąd brud szczotką.

Cały proces kończy się nałożeniem folii ochronnej, aby Veneno mogło przejść dwie kontrole jakości i końcowe przygotowanie przed dostawą.