Nvidia przedstawia najnowszy raport finansowy. Firma ma powody do radości

Nvidia opublikowała właśnie raport związany z wynikami finansowymi osiągniętymi w trzecim kwartale tego roku. Przychody okazały się rekordowo wysokie.

Najważniejszy czynnik, czyli łączny przychód, wyniósł ponad 1,3 mld dolarów i był znacznie wyższy niż w poprzednich miesiącach. W porównaniu do drugiego kwartału wzrost wyniósł aż 13 procent, natomiast biorąc pod uwagę ten sam okres w poprzednim roku nastąpiła poprawa o 7 procent. Przychód operacyjny opiewa na kwotę 245 mln dolarów i w stosunku do poprzedniego roku wzrósł o 15 procent.

Oczywiście największy udział w tym sukcesie przypada sektorowi gamingowemu. Dział związany z elektroniczną rozrywką zarobił 761 milionów, co przekłada się na 58% wszystkich przychodów. O ile pozostałe markety zanotowały niewielkie spadki w stosunku do trzeciego kwartału zeszłego roku, na uwagę zasługuje umocnienie pozycji działu samochodowego. Nie stanowi on jeszcze trzonu finansowego, jednak skok z 52 do 79 milionów można uznać za sukces. Wszystko za sprawą inwestycji w inteligentne auta i kontraktów Nvidii z koncernami pokroju Audi, Porsche, a nawet Tesla Motors.

ced6c723-7f6d-498a-a754-4091cd4f2eb5

Firma udostępniła również prognozowane przychody na ostatni kwartał tego roku. Z obliczeń wynika, że wyniosą one, podobnie jak w trzecim kwartale, 1,3 mld dolarów. Niektórym to się powodzi…

[Źródło i grafika: hexus.net]