Nowy wygląd biblioteki Steam

Nowy wygląd biblioteki Steam
Nowy wygląd biblioteki Steam

Dosyć długo czekaliśmy na zmiany w interfejsie platformy Steam i po wielu latach przecieków to wreszcie się dzieje! Valve ujawniło w swoim przemówieniu na targach GDC jednak tylko i wyłącznie nowy wygląd biblioteki, która przynajmniej teraz sprawia wrażenie nieco bardziej przejrzystej. Wszystko dzięki dużym miniaturom samych gier i dodatkowym zakładkom, segregującym całą kolekcję.

Alden Kroll z Valve powiedział, że:

Największą rzeczą, którą wprowadzamy, jest strona domowa biblioteki Steam. Dzięki temu gracze mogą zobaczyć, co jeszcze dzieje się w grach, w które grają.

  • Kluczowymi elementami nowej biblioteki jest:
  • Lista przyjaciół zintegrowana w prawej kolumnie
  • Górny moduł pokazujący ostatnie gry, w które ostatnio grałeś
  • Kolekcja wyświetlona w pionowych miniaturkach z możliwością skalowania
  • Lista gier z lewej strony przeniesiona z obecnej wersji Steama

Valve postarało się też o segregowanie gier za pomocą tagów, z których pomocą możemy zapisywać całe kolekcje podobnych do siebie gier. Na wyróżnienie zasługuje również moduł poniżej ostatnio włączanych produkcji, który pokazuje ostatnie aktualizacje. Nieco więcej informacji na ich temat uzyskujemy po kliknięciu na dany tytuł:

Firma nie ujawniła jednak dokładnej daty premiery nowego wyglądu biblioteki na Steam, ale ujawniła, że wersja beta powinna trafić do wszystkich testerów tego lata.

Czytaj też: Śmieciowe gry nie dla Epic Games Store… nie to co na Steam

Źródło: PCGamer