Nowy smartfon HTC nie dla wszystkich – chyba, że lubicie BitCoina

Nowy smartfon HTC raczej nie jest skierowany do wszystkich klientów tej firmy. Tym razem przygotowano model skierowany dla posiadaczy kryptowalut.

HTC w końcu ogłosiło swój pierwszy telefon na rok 2019. Co ciekawe, nie będzie to żaden potężny smartfon, który zawalczy z konkurencją. HTC przygotowało bowiem sprzęt ze średniej półki cenowej. W gruncie rzeczy nie stworzono nawet nowego modelu, tylko po prostu zmniejszono poprzedni. Mowa tutaj o HTC Exodus 1s, który jest mniejszym i tańszym modelem HTC Exodus 1. Smartfon ten jest w takim razie ponownie przeznaczony dla osób handlujących kryptowalutami.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja stworzy swoje pierwsze na świecie whisky

Nowy Exodus będzie miał cenę ustaloną na poziomie 250-300 dolarów. Oryginalny model to koszt $699, czy w związku z tym można się spodziewać, że mniejszy sprzęt będzie mniej bezpieczny? Według HTC model 1s będzie nawet lepszy od swojego większego brata. Użytkownicy otrzymają opcję sprawdzania historii naszych bitcoinów w telefonie oraz dokonywanie transakcji poprzez sieć. HTC udało się także zmienić rozmiar blockhaina z 200GB do 10GB, co pozwoli na szybsze działanie wszystkich kryptowalutowych funkcji. I nie – nie będzie można nim kopać bitcoinów.

Czytaj też: Całe osiedle wydrukowanych domów ma powstać w 24 godziny

Źródło: phonearena.com