Nowa wersja Lamborghini Huracan już za rogiem

Lamborghini Huracan, Huracan STO

Lamborghini Huracan STO został już oficjalnie zapowiedziany z datą premiery wyznaczoną na 18 listopada, a dziś, dzień przed tym wydarzeniem otrzymaliśmy zapewne ostatni zwiastun tej nowej wersji Lamborghini Huracan.

Czym będzie Lamborghini Huracan STO?

W rzeczywistości tak naprawdę nie wiemy wiele na temat Huracan STO (Super Trofeo Omolgato), choć firma już co nieco ujawniła na jego temat. Najważniejsze jest przede wszystkim to, że ten model będzie bazował na wyścigowej wersji Super Trofeo, a napędzi go silnik V10.

Czytaj też: Zwiastun Lamborghini Huracan STO z datą premiery
Czytaj też: A gdyby tak powstał motocykl Lamborghini?
Czytaj też: To Lamborghini Countach redefiniuje słowo „unikalne”

Huracan STO ma jednak nadal wyglądać jak samochód wyścigowy z masywnym tylnym skrzydłem i wieloma innymi elementami aerodynamicznymi. Jego widok na drodze może więc niektórych zdziwić.

Czytaj też: Porsche 911 Turbo S kontra Lamborghini Huracan Evo w teście przyspieszenia
Czytaj też: Lamborghini teasuje coś bez dachu i w kamuflażu
Czytaj też: Traktory Lamborghini w szczegółach

Inna wersja drogowego Huracan, czyli wersja EVO, jest już szalenie wydajnym supersamochodem, którego 5,2-litrowy silnik V10 o mocy 640 koni zapewnia mu przyspieszenie rodem z wyścigowych modeli.

Spodziewamy się przy tym, że Lamborghini Huracan STO będzie jeszcze mocniejszy, a szereg ulepszeń sprawi, że stanie się godnym zamknięciem produkcji rodziny Huracan.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News