Nowa funkcja w Google Meet – sprawdź sprzęt przed rozmową

Google Meet,, limit połączenia,


Trudności związane z pandemia koronawirusa zmusiły firmy do skupienia się na rozwijaniu różnych komunikatorów pozwalających na prowadzenie wideorozmów. Dzięki temu aktualizacje tych usług pojawiają się o wiele częściej niż w ubiegłych latach.

Nowa funkcja Google Meet

Nie zawsze dostajemy duże aktualizacje, jednak cały czas firmy starają się dorzucać nam drobne usprawnienia, która mają nam ułatwić korzystanie z ich usług. Tak jest w przypadku nowości w Google Meet. Chyba każdemu z nas zdarzyło się myśleć, że kamerka i mikrofon działają bez zarzutu, po czym okazywało się, że ludzie po drugiej stronie ludzie nas nie słyszą lub nie widzą. I tu wkracza nowość Google.

Samą funkcje możemy wykorzystać tuż przed wejściem na spotkanie, na ekranie pojawi się przycisk “sprawdź swoje audio i wideo”. Po kliknięciu otworzy się specjalne okno, w którym będziemy mogli zobaczyć podgląd swojej kamerki oraz nagramy krótki filmik, który pozwoli nam zobaczyć i usłyszeć, jak działa nasza kamerka i mikrofon.

Czytaj też: Instagram – nowa funkcja pozwoli na odzyskanie usuniętych zdjęć
Czytaj też: Walentynkowa promocja OPPO – smartfony i smartwatche w okazyjnych cenach
Czytaj też: Powstał generator obostrzeń covidowych

Sama funkcja jest na razie dostępna tylko w przeglądarkowej wersji Google Meet. Jednak nic nie wiadomo o wprowadzeniu jest do wersji mobilnej na Androida i iOS.

Chcesz być na bieżąco z WhatsNext? Obserwuj nas w Google News