Novitec podkręcił McLarena 765LT. W sprint do setki nie uwierzycie

Novitec podkręcił McLarena 765LT, McLaren 765LT, Novitec McLaren 765LT

Co powiecie na jeszcze mocniejsze coś, co i tak wyrywa nas z butów? Tak się bowiem składa, że Novitec podkręcił McLarena 765LT, czyli jednego z najnowszych supersamochodów tego brytyjskiego producenta.

Novitec podkręcił McLarena 765LT

Model 765LT jako następca 675LT zapewniło modelowi 720S swoiste rodzeństwo zorientowane na wyścig. Napędza go 4-litrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem, który jest nawet mocniejszy od tego w 720S. Novitec jednak postanowił, że podstawowe 755 koni mechanicznych jest niewystarczające.

Czytaj też: Data premiery McLaren Artura. Pierwsza hybryda marki nadchodzi
Czytaj też: McLaren Sabre w szczegółach. Bliskie spotkanie z jednym z 15
Czytaj też: Obejrzyjcie zdjęcia prototypu McLaren Sabre

Novitec podkręca McLarena 765LT za sprawą jednego z trzech ulepszeń, ale to najlepsze, to Performance Stage 2. To ulepszenie obejmuje autorski sterownik N-Tronic typu plug-and-play, który dostosowuje zapłon i wtrysk paliwa oraz modyfikuje elektroniczne sterowanie ciśnieniem doładowania, aby zwiększyć moc silnika do 855 koni mechanicznych i 898 Nm momentu obrotowego.

Dodatkowa moc sprawia, że McLaren 765LT rozpędza się od zera do 100 km/h w 2,5 sekundy i do 200 km/h w 6,5 sekundy. Prędkość maksymalna samochodu wynosi ponad 330 km/h, a na dodatek samochód rozbrzmiewa wysokowydajnym układem wydechowym Inconel, którego można ozłocić za dodatkową opłatą.

Czytaj też: Prezes McLarena o SUVach i hybrydach
Czytaj też: Podkręcony przez Novitec McLaren 620R
Czytaj też: Dwukrotnie wyższa cena za używanego McLarena, czyli zarobek na unikalności

Gdyby tego było mało, Novitec opracowało razem z firmą Vossen specjalne kute felgi o rozmiarze 20 i 21 cali w 72 różnych kolorach z wykończeniem szczotkowanym lub polerowanym. Dodatkowo zapewnia sprężyny sportowe, obniżające wysokość jazdy o około 20 milimetrów, co obniża środek ciężkości samochodu, który waży mniej niż 1350 kilogramów. Novitec łączy te ulepszenia wydajności z mnóstwem ulepszeń wizualnych z gołego włókna węglowego.

Chcesz być na bieżąco z WhatsNext? Obserwuj nas w Google News