Filiżankę kawy z neutralnym śladem węglowym? Nespresso ekologiczne, że hej

nespresso, kawa

Nespresso chwali się swoimi nowymi celami. Jak je spełni to firma znacząco wpłynie na środowisko.

Dyrektor Generalny Nespresso, Guillaume Le Cunff, ogłosił wizję marki na następne lata. W skrócie – będzie lepiej dla środowiska i zdecydowanie przed wymaganym czasem.

Neutralność węglowa, nazywana też neutralnością klimatyczną, emisyjną lub zerową emisją netto, oznacza równowagę między emisją dwutlenku węgla do atmosfery a jego pochłonięciem. Aby osiągnąć neutralność emisyjną, wszystkie światowe emisje gazów cieplarnianych będą musiały zostać zrównoważone przez pochłanianie dwutlenku węgla. W porozumieniu paryskim z 2015 roku 195 państw, w tym państwa Unii Europejskiej, zobowiązały się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku, by ograniczyć wzrost średniej globalnej temperatury.

Czytaj też: iTaxi i reklama na samochodach

Nespresso podejmuje wyzwanie, a Dyrektor Generalny firmy oznajmił iż…

Dyrektor Generalny Nespresso, Guillaume Le Cunff

Zmiana klimatu jest rzeczywistością, a nasza przyszłość zależy od tego, czy pójdziemy dalej i szybciej w naszych zobowiązaniach w kwestii zrównoważonego rozwoju. Dlatego przyspieszamy nasze działania, by już w 2022 roku zaoferować naszym konsumentom filiżankę kawy z neutralnym śladem węglowym.

Ale, ale! Warto zwrócić uwagę, że Nespresso już w 2017 roku osiągnęło neutralność węglową. W tym wypadku chodziło jednak o działalność stricte biznesową. Nowe zobowiązanie ma na celu zajęcie się emisją występującą w łańcuchu dostaw i cyklu życia produktu. Dzięki temu Nespresso osiągnie neutralność węglową poprzez następujące inicjatywy: redukcję emisji dwutlenku węgla, sadzenie drzew na plantacjach kawy i w regionach, gdzie Nespresso pozyskuje swoją kawę oraz poprzez wsparcie i inwestycje w wysokiej jakości projekty kompensacyjne.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News