Nie kupujemy flagowych smartfonów. Chyba że to iPhone

Najnowsze dane na temat sprzedaży smartfonów na świecie ponownie potwierdzają rynkową prawidłowość. Na świecie królują modele o jak najlepszym stosunku ceny do jakości. Wyjątek niezmiennie jest jeden – iPhone.

Flagowy smartfon? Nie, dziękuję. Chyba że iPhone

Od dłuższego czasu wszystkie raporty dotyczące popularności konkretnych modeli na świecie pokazują, że ludzie wcale nie kupują tak dużo flagowych smartfonów na tle urządzeń ze średniej półki. Zazwyczaj jest tak, że w zestawieniu mamy sporo Samsungów, głównie ze średniej i niższej półki, które próbują dogonić lidera – iPhone’a. W 2019 roku był to iPhone XR, a w tym roku bezkonkurencyjny jest iPhone 11.

Co też ważne, najpopularniejszy nigdy nie jest najdroższy model smartfonu Apple’a.

iPhone 11 bezkonkurencyjny. Coraz lepiej radzi sobie Xiaomi

Patrząc na tegoroczne zestawienie najpopularniejszych smartfonów, w I kwartale 2020 roku bezkonkurencyjny był iPhone 11. Cały czas dobrze sprzedaje się król 2019 roku, czyli iPhone XR.

W zestawieniu ponownie mamy sporo Samsungów, a zdecydowanie najpopularniejszy był Galaxy A51. Dobrze wypadł też Xiaomi z modelami Redmi Note 8 i 8 Pro.

Wśród smartfonów działających w sieci 5G liderem był Samsung Galaxy S20+. Tutaj różnica w liczbie sprzedanych egzemplarzy nie jest duża pomiędzy poszczególnymi modelami i trzeba przyznać, że sprzęt z 5G sprzedaje się naprawdę nieźle.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News