Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [06.09.2020]

najciekawsze-newsy-tygodnia-motoryzacja-18-10-2020

W tym tygodniu pławiliśmy się w szeregu premier nowych samochodów na czele z Klasą S Mercedesa, Hyundaiem Kona, Skodą Enyaq iV i nie tylko.

Mercedes Klasy S nowej generacji już z nami!

Zestawienie zacznijmy zdecydowanie najważniejszą premierą, czyli Klasą S Mercedesa nowej generacji. Dla niewprawnego oka nowa Klasa S nie będzie różnić się specjalnie od poprzedniej w kwestii samego nadwozia, ale nie dajcie się zwieść – zmian jest co niemiara. Drobne zmiany zewnętrzne wprowadzają Mercedesa Klasy S na 2021 rok w nowoczesność.

Maska jest dłuższa, reflektory i felgi ostrzejsze, słupek C płynniej przechodzi w nadwozie, a na tyle po raz pierwszy od trzech generacji Klasa S otrzymała poziome tylne światła. Wewnątrz tego cacka możemy liczyć na nowy 12,8-calowy ekran dotykowy, który unosi się i wysuwa z konsoli środkowej.

Niestety nadal nie wiemy, ile będzie kosztować nowy Mercedes-Benz Klasy S. Spodziewamy się niewielkiego wzrostu ceny w stosunku do poprzedniego modelu, który kosztuje w okolicach 350000 zł.

Enyaq iV już z nami! Oficjalna premiera elektrycznego SUVa Skody

Długo czekaliśmy na pierwszy prawdziwy elektryczny samochód Skody, a ten nadszedł zgodnie z harmonogramem. Enyaq iV, jako pierwszy elektryczny SUV tego producenta, to kolejny przykład wszechstronności platformy MEB Volskwagena.

Dostępna z napędem na tylne lub wszystkie koła, Skoda Enyaq została opracowana z wyborem trzech rozmiarów akumulatorów (55 kWh, 62 kWh, 82 kWh) i pięciu poziomów mocy (146 KM, 177 KM, 201 KM, 261 KM, 302 KM). Flagowym modelem jest Enyaq RS iV, czyi najmocniejsza Skoda w historii z 302 KM i 460 Nm momentu obrotowego, która do setki dobija w 6,2 sekundy.

Hyundai Kona na 2021 rok modelowy przeżywa konkretne zmiany

Aktualizacja Hyundaia Kony na 2021 rok modelowy, to nie tylko ewolucja, bo w kwestii wyglądu widać tutaj drobinki istnej rewolucji. Samochód otrzymał po kilku latach na rynku nowy wygląd zewnętrzny, ulepszenia kabiny, zmiany w dostępnych układach napędowych i nowy pakiet N-Line.

Zmiany widać gołym okiem po dużych przeróbkach tylnej i przedniej konsoli z nową kartką, światłami, wlotami i nawet plakietką marki na jej środku. Podobne zmiany nastąpiły z tyłu, gdzie światła doczekały się nowej grafiki, zaktualizowanych elementów oświetlenia i przeprojektowanego zderzaka.

Nowe modele Hyundai Kona i Kona N Line zaczną pojawiać się u dealerów w Europie pod koniec 2020 roku. Kona Hybrid pojawi się na początku 2021 roku.

Premiera Rolls-Royce Ghost. Luksus nowej generacji na czterech kółkach!

Tak jak się spodziewaliśmy, zupełnie nowy Rolls-Royce Ghost, to całkowicie nowe podejście do jego wyglądu, które emanuje dostojnością nawet w białym.Przednia konsola pomimo swojej nowoczesności, zachowuje pewny stopień tradycji i nieprzesadzonych, dosyć prostokątnych kształtów.

Wewnątrz modelu Ghost możemy liczyć na to, do czego z biegiem lat przyzwyczaił nas Rolls-Royce, a mowa tutaj o luksusowym, bogatym wyposażeniu, którego wykończenie sięga najwyższego poziomu. Co zachwyca najbardziej? Podsufitka, sprawiająca wrażenie rozgwieżdżonego nieba.

Ghost 2021 jest ciągle napędzany silnikiem V12, a dokładniej mówiąc, jego 6,8-litrową wariacją o mocy 563 koni mechanicznych i momencie obrotowym rzędu 850 Nm. Z tą jednostką współpracuje ośmiobiegowy automat, wrzucający napęd na wszystkie koła. Szybszy od swojego poprzednika, ten 2552-kilogramowy luksusowy potwór rozpędza się do 96,5 km/h w zaledwie 4,5 sekundy.

Odświeżony Peugeot 5008 i 3008

W tym tygodniu odświeżenia doczekał się nie tylko Peugeot 5008, ale też Peugeot 3008 (kolejno ukazane poniżej). Oba modele mogą pochwalić się tymi samymi zmianami, które miały za zadanie nie tylko je uatrakcyjnić, ale również zaktualizować do obecnego stylu producenta.

Peugeot 5008
Peugeot 3008

Te Peugeoty, to przede wszystkim odważna przednia konsola z bezramkowymi maskownicami chłodnicy, które współgrają ładnie z sporymi sekcjami świateł. Te z kolei zachwycają przede wszystkim biegnącymi wzdłuż zderzaka diodowymi światłami do jazdy dziennej, co jest charakterystyczne dla nowych modeli Peugeot.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News