Ministerstwo Rozwoju planuje nową ulgę podatkową na robotyzację

ulga podatkowa, Ministerstwo rozwoju, ulga na robotyzacje

Rząd planuje wprowadzenie nowej ulgi podatkowej. Ma ona działać tak samo jak ulga na badania i rozwój, a dotyczyć będzie robotyzacji.

Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów planuje wprowadzenie nowej ulgi podatkowej. Wzorowana będzie na uldze na padania i rozwój, która od lat bardzo dobrze funkcjonuje i przynosi świetne efekty. To ulga w PIT i CIT i według slow wiceministra rozwoju Marka Niedużaka z roku na rok korzysta z niej coraz więcej firm. Dlatego wzorując się uldze na badania i rozwój MR chce wprowadzić ulgę na robotyzację. Zapisy na ten temat znajdą się w jednym z podatkowych pakietów prowadzonych przez Ministerstwo Finansów i skierowane zostaną do Sejmu w najbliższym czasie.

Według słów wiceministra Niedużaka robotyzacja jest kluczem do modernizacji i zwiększonej efektywności przedsiębiorstw, co z czasem ma przełożyć się na sukces eksportowy. Obecnie jeszcze na polu robotyzacji odstajemy od innych państw w naszym regionie. Ulga na robotyzację obejmie zakupy i leasing nowych maszyn, linii produkcyjnych czy robotów. Ma być ona szeroko dostępna, bez ograniczeń kto może z niej skorzystać.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News