Minecraft na Oculus Quest coraz bliżej

Minecraft na Oculus Quest ma szansę naprawdę się pojawić. Co ruszyło się w tej sprawie?

Minecraft jest już dostępny na wielu platformach. Autorzy gry przeportowali go na masę urządzeń, ale wciąż są społeczności, które chcą tę grę na swoje urządzenie. Tym razem Microsoft i Mojang są proszeni o uwagę graczy VR.

Czytaj też: Xbox Scarlett i PlayStation 5 z kolejnym wspólnym podzespołem

Co prawda istnieje już Minecraft VR, ale aktualnie jest on dostępny tylko na gogle Oculus Rift oraz Samsung Gear VR. Niedawno premierę miały gogle Oculus Quest, które charakteryzują się dość sporą mocą, a nie potrzebują żadnych kabli. Gracze VR chcą też wersji na Oculus GO, który w gruncie rzeczy jest niemalże tym samym co Samsung Gear VR – port nie powinien być zatem trudny.

Gracze Minecrafta mogą swoje sugestie umieszczać na specjalnej stronie. W tym miejscu dokładnie każdy może zagłosować na to, co jego zdaniem powinno zostać wprowadzone do gry za jakiś czas. Wysoko w rankingu znajdują się właśnie wersje gry VR na Oculus Quest oraz Oculus GO.

Najwidoczniej zostało to dostrzeżone przez Microsoft i Mojang, ponieważ status tej sugestii zmienił się i aktualnie wszystko wskazuje na to, że deweloperzy wzięli się za ewentualny port gry na takie platformy jakie chcą gracze.

Czytaj też: Ikonka NBA 2K20 jest taka sama jak w 2K19 – gracze negatywnie oceniają grę na Steam

Źródło: uploadvr.com