Manhart podkręcił BMW M2 CS. Teraz to torowa bestia

Manhart podkręcił BMW M2 CS, BMW M2 CS, Manhart BMW M2 CS, torowa bestia BMW M2 CS,

Kilka dni temu podziwialiśmy BMW X5 M w wykonaniu Manhart, a już dziś mamy coś innego. Tym razem Manhart podkręcił BMW M2 CS z myślą o torze.

Manhart podkręcił BMW M2 CS

To sportowe coupe samo w sobie jest już nie lada bestyjką, ale po wizycie u Manharta BMW M2 CS wchodzi na zupełnie nowy poziom. Nie tylko przez wygląd, nawiązujący do wyścigowego modelu MH2 GTR, ale też nowym skrzydłem z włókna węglowego, czy szerszym nadkolom z tego samego materiału.

Czytaj też: Polski salon BMW M i M Motorsport to fenomen na skalę Europy
Czytaj też: Nowe BMW M440d xDrive 2022 zadebiutowało
Czytaj też: Nowe hybrydy BMW dla Europy, to tanie 320e i 520e

Pod maską jest jeszcze ciekawiej za sprawą nowej turbosprężarki, mapowania silnika, chłodnicy oraz układu dolotowego. Sześciocylindrowy rzędowy silnik o pojemności 3,0 litra z dwiema turbosprężarkami został podkręcony do maksymalnej mocy 607 koni mechanicznych i 830 Nm momentu obrotowego. To więc znaczący wzrost względem standardowych 456 koni i 550 Nm.

Dodatkowo całkowicie nowy układ wydechowy ze stali nierdzewnej zapewnia szybkie odprowadzanie spalin, a same rury są wyposażone w 300-ogniwowe katalizatory i cztery 100-milimetrowe rury wydechowe z powłoką węglową. Nie zabrakło też autorskiego zestawu kutych felg w matowej czerni z oponami Michelin Pilot Sport Cup 2 w rozmiarze 255/30 na osi przedniej i 295/25 z tyłu.

Czytaj też: Złoto i moc, czyli tuning BMW X5 M w wykonaniu Manhart
Czytaj też: Zimowe testy BMW 2 Coupe 2022 M Performance w kamuflażu
Czytaj też: Wyszpiegowano prototyp BMW X4 M 2022

Manhart zmodyfikował również zawieszenie we współpracy z H&R, a za to wszystko chce wyciągać z ręki chętnych 18907 euro.

Chcesz być na bieżąco z WhatsNext? Obserwuj nas w Google News