Ludzie nie kupują flagowych smartfonów. Chyba, że to iPhone

iPhone 11, sprzedaż iPhone 11, sklepy iPhone 11, przedsprzedaż iPhone 11, kiedy iPhone 11, premiera iPhone 11

Najpopularniejszym smartfonem w 2019 roku w Europie był Samsung Galaxy A50. W pozostałych regionach świata królują głównie urządzenia ze średniej i niższej półki. Oczywiście za wyjątkiem Stanów Zjednoczonych. Jeśli w TOP5 pojawia się smartfon z wyższej półki, to będzie to iPhone.

Ludzie kupują Samsungi. I wcale nie Galaxy S10, ani Note10

W TOP5 najpopularniejszych smartfonów w Europie w 2019 roku mamy trzy Samsungi – Galaxy A50, A10 oraz A40. W Afryce i na Bliskim Wschodzie jest ich aż pięć – Galaxy A10, A2 Core, A50, A20 oraz A10s.

W Ameryce Łacińskiej również królem jest Samsung z Galaxy A10 na czele, tuż przed Galaxy J2 Core. Za nimi Galaxy A20 oraz J4 Core. Wyjątkiem jest tutaj trzecia pod względem popularności Motorola Moto E5 Play. Ameryka Południowa nie bez powodu jest dla Motoroli głównym rynkiem zbytu.

A rejonie Azji i Pacyfiku Samsungi są dwa, ma miejscu drugim i czwartym – Galaxy A50 oraz A10.

Chiny tradycyjnie – patriotycznie

W Chinach nie mogło być inaczej. królują tam rodzimi sprzedawcy. Na czele z dwoma modelami Oppo – A5 oraz A9. Za nimi dwa smartfony Vivo – Y93 oraz Y93s, a na końcu Huawei P30.

iPhone – jedyny smartfon z wyższej półki w zestawieniu

Jak możecie zobaczyć na umieszczonej wyżej mapce, iPhone’y to jedyne drogie smartfony, które trafiają do TOP5 najpopularniejszych modeli na świecie. Oczywiście w Stanach Zjednoczonych to właśnie urządzenia Apple’a są zdecydowanie najchętniej kupowane.

Nie dziwi więc fakt, że to iPhone’y XR oraz 11 były najczęściej kupowanymi smartfonami w 2019 roku. Tuż za nimi znalazły się dwa Samsungi – A50 oraz A10. Na kolejnych miejscach, poza jednym Oppo… więcej iPhone’ów i Samsungów.