Konferencja The Future of Standards in Cybersecurity zbliża się wielkimi krokami

Cyberbezpieczeństwo to dzisiaj kluczowy aspekt w obliczu postępującego rozwoju Internetu, gospodarki oraz wdrażaniu nowych rozwiązań mobilnych. Między innymi o tym jakie standardy powinno przyjąć cyberbezpieczeństwo dowiemy się z konferencji The Future of Standards in Cybersecurity, której jesteśmy patronem medialnym.

Nowoczesne standardy łączności oraz cyfrowe rozwiązania, takie jak choćby sieć 5G, są tworzone według z góry przyjętych wzorców. Uniwersalność jest w tym przypadku kluczem do stworzenia takich samych warunków na całym świecie. Z drugiej strony mamy cyberbezpieczeństwo, w którym takich standardów obecnie brakuje. To właśnie przedstawienie aktualnych i kolejnych kierunków normalizacji w tym zakresie będzie tematem konferencji The Future of Standards in Cybersecurity, której organizatorem są Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy, Polski Komitet Normalizacyjny (PKN),  Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEIT) oraz podkomitet ISO/IEC JTC 1/SC 27 „Information security, cybersecurity and privacy protection”.

Kliknij w banner aby dowiedzieć się więcej na temat konferencji

W trakcie konferencji spotkają się specjaliści z całego świata, którzy skonfrontują swoje pomysły z polskimi ekspertami. To duża szansa dla Polaków na włączenie się w międzynarodową dyskusję. Omawiane tematy wejdą w zakresy związane również z ochroną prywatności, bezpieczeństwem sieci 5G oraz kryptografii. Będzie to idealna okazja do poszerzenia swojej wiedzy zarówno przez pasjonatów, jak i przedstawicieli instytucji, przedsiębiorstw oraz uczelni.

W związku z nieustępującą pandemią COVID_19 cała konferencja zostanie w pełni zorganizowana online. Pierwotnie miało ją poprzedzić spotkanie komitetu SC27, podczas którego zwykle spotyka się 350 ekspertów normalizacyjnych ISO z całego świata. Niestety z wiadomych przyczyn do spotkania nie dojdzie, ale możemy być pewni, że konferencja The Future of Standards in Cybersecurity skutecznie nam to zrekompensuje.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News