Komisja DCMS Izby Gmin rekomenduje oznaczanie gier z lootboksami jako hazard

Komisja DCMS Izby Gmin wydała rekomendację dla PEGI. Czy firma posłucha brytyjskich parlamentarzystów?

Komisja DCMS (Digital, Culture, Media, Sport – cyfrowe materiały, kultura, media, sport) z Wielkiej Brytanii przyjrzała się tematowi lootboksów. Jak wiemy, są drobne przesłanki z pierwszych poważnych badań, które wskazują na, to że osoby uzależnione od hazardu zdecydowanie chętniej kupują „skrzynki”.

Czytaj też: Chmura EA wchodzi w fazę testów

Sam sposób działania tej mechaniki też wpływa na naszą psychikę zachęcając nas do czegoś ponad wszelkie etyczne normy. Niektóre kraje już teraz zakazały lootboksów, ale inne nie chcą narzucać swoim obywatelom nowych zasad. Komisja Izby Gmin wydała swoje oświadczenie w tym temacie i już wiemy co stanie się w Wielkiej Brytanii.

W skrócie – nic. Komicja DCMS wydała tylko rekomendację dla PEGI, aby gry zawierające lootboksy posiadały specjalne oznaczenie na ten temat oraz, ewentualnie, podwyższały klasyfikację wiekową. Jest to jednak tylko rekomendacja, więc tak naprawdę PEGI nie musi nic robić.

W jednym z fragmentów rozważań brytyjskiej komisji było również, to czy przypadkiem nie lepiej byłoby zakazać sprzedaży gier zawierających lootboksy dzieciom. Gry miałyby oferować przedmioty poprzez samą rozgrywkę. Już widzę jak w dobie cyfrowej dystrybucji dziecko nie zdobywa takiej gry…

Czytaj też: Xbox Scarlett i PlayStation 5 z kolejnym wspólnym podzespołem

Źródło: wccftech.com