Kolejny dowód na istnienie Red Dead Redemption 2 na PC

Red Dead Redemption 2 na PC zdaje sie naprawdę istnieć. Mamy na to kolejny dowód.

Jeszcze kilka lat temu w Internecie dało się przeczytać masę komentarzy o treści „wersja PC!”. Byli to oczywiście gracze, które nie raz dawali Rockstarowi do zrozumienia, że chętnie zagraliby w tę odsłonę serii na swoich komputerach PC. Firma jednak nigdy nie stworzyła portu, więc dzisiaj jedyną opcją na zagranie w ten tytuł na komputerach jest emulowanie go.

Czytaj też: Keanu Reeves w Cyberpunk 2077 rozpoczął lawinę, która może zaowocować filmem

Nadzieję na premierę Red Dead Redemption na PC dał za to plan wydawniczy Grand Theft Auto V. Rockstar najpierw wydał grę na konsole aktualnej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360), a następnie przeniósł je na PlayStation 4 i Xboksa One. Jakiś czas później, pojawiła się również wersja PC, która (w przeciwieństwie do GTA IV) była rewelacyjnie zoptymalizowana. Czasem warto poczekać na dany tytuł!

Istnieje zatem teoria, że Red Dead Redemption 2 również trafi na PC, tylko Rockstar chce grę porządnie zoptymalizować. Możliwa jest też opcja, że doczekamy się również wersji Red Dead Redemption 2 na PlayStation 5 i Xbox Scarlett, a następnie na PC. Czy jednak coś potwierdza, że Rockstar pracuje nad komputerową wersją gry?

Okazuje się, że tak! W kodzie strony internetowej Rockstar Social Club pojawiła się linijka kodu o treści:

RDR2_PC_Accomplishments

Wygląda to tak, jakby Rockstar rzeczywiście pracował nad nową wersją Red Dead Redemption 2 i powoli zaczął już nawet dostosowywać do poprawnego działania gry swoją stronę internetową.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 na PS4 Pro z pewnością Was zadowoli

Źródło: wccftech.com