Kioxia rośnie w siłę. Jej pamięci będziemy spotykać znacznie częściej

kioxia-exceria-test-dysku-8

Firma Kioxia znana wcześniej, jako Toshiba Memory, ogłosiła właśnie plany mające dotrzymać kroku zapotrzebowaniu na jej kości pamięci.

Nowy zakład produkcyjny Kioxia

Mowa dokładnie o planie budowy najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego (Fab7) w fabryce Yokkaichi w prefekturze Mie w Japonii. Ten zakład rozszerzy produkcje pamięci Flash BiCS, a fundamenty pod niego zostaną wylane wiosną 2021 roku.

Czytaj też: WhatNext patronem medialnym wydarzenia Google Cloud for Business
Czytaj też: FakeHunter Challenge – chętni zapolować na kilka fake newsów?
Czytaj też: Jaką wydajność ray tracingu zaoferuje AMD Radeon RX 6800 XT?

Zapotrzebowanie rośnie ze względu na innowacje technologiczne, przez które ilość generowanych, przechowywanych i wykorzystywanych danych na całym świecie gwałtownie rośnie. Jakby tego było mało, rynek pamięci flash oczekuje dalszego wzrostu napędzanego przez usługi w chmurze, sieć 5G, Internet Rzeczy, sztuczną inteligencję oraz autonomię (via TechPowerUp).

Dlatego Kioxia Corporation nie ma zamiaru czekać i obudzić się z ręką w nocniku i stąd właśnie pomysł na budowę Fab7, który będzie zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na kości pamięci na całym świecie. Jego budowa zostanie podzielona na dwa etapy, przy czym pierwsza faza budowy ma się zakończyć wiosną 2022 roku.

Czytaj też: ViewSonic prezentuje nowe monitory VG2756-2K i VG2756-4K
Czytaj też: Kilka nowości dla użytkowników pakietu Office na iPadach
Czytaj też: Toshiba ogłasza nowe dyski HDD

Obiekt Fab7 z projektem przyjaznym dla środowiska będzie miał konstrukcję zdolną do pochłaniania trzęsień ziemi i znacząco zwiększy możliwości produkcyjne Kioxia poprzez wprowadzenie zaawansowanego systemu produkcyjnego wykorzystującego sztuczną inteligencję.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News