Wiemy kiedy zadebiutują procesory Intela 11. generacji

procesory Intela 11. generacji, Intel Core Rocket Lake-S, Rocket Lake-S, premiera Rocket Lake-S,

Gigabyte w swoim oficjalnym oświadczeniu na temat płyt głównych Z490 wyjawił, kiedy zadebiutują procesory Intela 11. generacji.

Premiera Intel Core 11. generacji

W ogłoszeniu czytamy, że:

Wszystkie płyty główne Z490 z PCIe 4.0 mogą doskonale obsługiwać procesory 11. generacji Intel Core dzięki aktualizacji do najnowszego BIOS-u F20 i zapewniają ekstremalną przepustowość i wydajność dla kart graficznych PCIe 4.0 i dysków SSD. Dzięki szybkiej aktualizacji najnowszego BIOS-u z oficjalnej strony GIGBAYTE, użytkownicy mogą korzystać z pełnego pakietu zalet i odblokować funkcję Resizable BAR na płytach głównych GIGABYTE Z490 i H470.

Czytaj też: AMD Threadripper 5000 z 16 rdzeniami?
Czytaj też: Aorus GeForce RTX 3080 Master z dodatkowym złączem zasilania
Czytaj też: Abkoncore T750G SYNC to ciekawa obudowa Full Tower

Najważniejsze pada jednak później:

Najnowsze procesory Intel Core 11. generacji zostaną wprowadzone na rynek w marcu 2021 r. Nowe procesory zachowują tę samą architekturę co poprzednia generacja, ale umożliwiają obsługę PCIe 4.0, która spełnia szereg potrzeb użytkowników, którzy oczekują szerokiego pasma i bardzo wysokiego transferu prędkość PCIe 4.0 na platformie Intel.

Czytaj też: HDR10+ Adaptive Samsunga załatwi problem z oświetleniem
Czytaj też: Ten komunikator zbiera najwięcej danych o użytkownikach
Czytaj też:
Nowe chłodzenie wodne Dynatron L15 pełne niewiadomych

Innymi słowy, Intel Core 11. generacji, czyli układy Rocket Lake-S z myślą o komputerach osobistych zadebiutują w marcu.