Kia planuje nowego wielkiego SUVa i solidnego pickupa

Kia wielki suv terenowy pickup 2020

Pickupy, samochody ciężarowe wszelkiej maści oraz wielkie SUVy nie cieszą się największą popularnością w Europie, ale w Australii sprawa ma się już inaczej i doskonale wie o tym Kia oraz jej siostrzana firma Hyundai.

Rynek australijski jest tak naprawdę kluczowy pod kątem samochodów ciężarowych i SUVów dla wielu producentów na całym świecie. Dlatego wspomniany duet zastanawia się ponoć nad rozszerzeniem swojej oferty związanej z tymi samochodami, aby walczyć bezpośrednio z tymi uznanymi markami.

Ogłoszenie, że Kia pracuje nad jakimś pickupem średniej wielkości, miało miejsce około rok temu – a plany te, jak potwierdza australijski portal motoryzacyjny motoring.au – nie zostały zrujnowane. Kia nadal pracuje więc nad swoim pickupem… a na dodatek wielkim SUVem.

Ma to sens, bo patrząc na obecny stan oferty Kia, producent nie ma w ofercie żadnego SUVa o solidnej zdolności holowniczej i terenowej w porównaniu do Defendera, czy Forda Rangera (via Motor1). Na fanowskich renderach możecie rzucić okiem na możliwy model Kia Mohave.

Czytaj też: Kupujesz Model 3 Tesli w Europie, a ten pochodzi z Chin… i dobrze!

Nie oznacza to jednak, że Kii, czy Hyundaiowi czegoś do szczęścia brakuje, bo obie marki mają potencjał, aby zaspokoić potrzeby tego segmentu, ze swoimi napędami hybrydowymi, hybrydowymi typu plug-in, silnikami V6 z podwójnym turbodoładowaniem i silnikami V8.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News