Kia zaprezentowała nową kabinę swojego GUV na 2021 rok

Kia ujawniła, jaką kabinę zaoferuje czwarta generacja jego minivana Sedona/Carnival już w 2021 roku.

Podobnie jak w przypadku nadwozia, wnętrze tego modelu Kii przeszło ogromne zmiany. W modelu nazywanym zamiennie Carnival i Sedona 2021 zawitają dwa cyfrowe ekrany o rozmiarze 12,3-cala. Jeden będzie odpowiedzialny za wyświetlanie informacji co do jazdy, a drugi będzie pełnić rolę typowego ekranu dotykowego w myśl systemów infotainment.

Dzięki temu układowy górna część deski rozdzielczej jest tak naprawdę zminimalizowana do dwóch ekranów wysokiej jakości i oddzielona od dolnego segmentu długim paskiem z otworami wentylacyjnymi. Dolna środkowa konsola jest z kolei wyposażona w dotykowe elementy sterujące ustawieniami klimatyzacji.

Idąc dalej, masywna dźwignia zmiany biegów została zastąpiona znacznie smuklejszą gałką obrotową, która wykorzystuje technologię shift-by-wire, co oznacza, że ​​elektroniczne elementy sterujące wykonują całą pracę, bez potrzeby mechanicznego połączenia między dźwignią zmiany biegów a przekładnią (via Motor1).

Czytaj też: Jeep Gladiator na 2021 rok z nowym silnikiem diesla

Kia opublikowała tylko jedno zdjęcie wnętrza, ale wiemy, że nowy minivan będzie oferowany z siedmioma, dziewięcioma lub 11 miejscami w trzech lub czterech rzędach.

W nowym modelu Kii Sedona/Carnival rozstaw osi rośnie o 30 milimetrów, a nadwozie jest o 10 milimetrów szersze niż wcześniej, co oczywiście przekłada się na bardziej przestronną kabinę. Całkowita długość wzrosła o 40 milimetrów, a tylny zwis jest o 30 milimetrów dłuższy niż wcześniej. Na kolejne informacje jeszcze czekamy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News