Karta graficzna AMD Navi ma zadebiutować miesiąc po Ryzen 3000

Karta graficzna AMD Navi ma zadebiutować miesiąc po Ryzen 3000
Karta graficzna AMD Navi ma zadebiutować miesiąc po Ryzen 3000

Przecieki, plotki, ploteczki – te najnowsze po raz kolejny dotykają AMD i rodziny 7nm kart graficznych Navi. Tym razem to serwis Wccftech położył swoje lepkie rączki na informacjach, które wskazują, że dostaniemy Navi miesiąc po premierze procesorów Ryzen 3000 (w domyśle – w czerwcu podczas targów Computex 2019).

Czytaj też: Pogłoski o premierze Ryzen 3000, Radeon Navi i chipsetu X570

Dziennikarz wspomnianego serwisu został poinformowany, że AMD planuje wprowadzić na rynek GPU Navi co najmniej miesiąc po debiucie 7nm Ryzenów. To z kolei sprawia, że nie powinniśmy oczekiwać nowych kart graficznych AMD przed początkiem sierpnia. Firma w wakacyjnym szale ma jeszcze do dyspozycji targi Gamescom i Siggraph, na których to powinna zawitać.

Nawet partnerzy AMD zostali poinformowani, że powinni spodziewać się premiery układów graficznych Navi dokładnie miesiąc po premierze Ryzen 3000. Co jednak najdziwniejsze, w tym samym wpisie możemy przeczytać, że to Navi nie będzie bazować na makro-architekturze GCN, korzystając z szumnie zapowiadanej „next-gen”. Kłóci się to z wcześniejszymi informacjami, które mówiły jasno, że to Navi będzie ostatnią serią korzystającą z GCN. Finalnie trudno więc połapać się w tych przeciekach i z dnia na dzień mam coraz większą nadzieję, że AMD rzuci nieco światła na swoje plany.

Czytaj też: Nowa architektura GPU od AMD pojawi się na przełomie 2020 i 2021

Źródło: Wccftech