Kamera Facebooka w Twoim domu – oto Portal

Kamera Facebooka będzie mogła nas śledzić już nawet w domu. Oczywiście, jeśli kupimy Portal.

Facebook ogłosił dzisiaj powstanie dwóch nowych urządzeń. Poznajcie Portal oraz Portal+. Mniejszy Portal to urządzenie wyposażone w 10,1 calowy ekran o rozdzielczości 1280×800, które uzupełniają 10W głośniki. Portal wykorzystuje mikrofon do odczytywania naszych komend oraz 12MP kamerę, która ma umożliwić wideo rozmowy. Portal+ to za to 15,6 calowy ekran o rozdzielczości 1920×1080, który możemy ustawić pionowo i poziomo. Kamera Facebooka i mikrofon nie różnią się od tych z mniejszego Portala, ale tym razem otrzymujemy głośniki o mocy 20W.

Urządzenia mają za zadanie ułatwić nam komunikowanie się z naszymi znajomymi poprzez Messengera. Kamera potrafi śledzić osoby w pomieszczeniu i podczas rozmowy będzie dostosowywać ostrość obrazu. Portal współpracować będzie z Facebook Watch, Food Network, Spotify, Pandora, iHeart Radio, Newsy i kilkoma innymi aplikacjami. Urządzenie może również wyświetlać nasze zdjęcia i filmy wrzucone na Facebooka. Jakby tego było mało – Portal ma wbudowaną Alexę od Amazonu, dzięki czemu umożliwia sterowanie innymi urządzeniami.

Portal może się podobać, tylko pamiętajmy, że to dalej… Facebook. Firma żyjąca zz sprzedaży danych osobowych. Twórcy zarzekają się, że żadne dane nie są przez nich przechowywane, a do zestawu zostaną nawet dołączone zatyczki na kamerę, abyśmy mieli 100-procentową pewność, że nikt nie chce nas śledzić. Cóż, zaufacie?

Źródło: gsmarena.com, grafika: cnet.com