iRobot prezentuje nowy robot odkurzający Roomba i6

iRobot prezentuje nowy robot odkurzający Roomba i6

Oferta robotów odkurzających firmy iRobot powiększa się o kolejny model. Roomba i6 wyposażony został możliwość zdalnej obsługi z poziomu aplikacji, 3-stopniowy system sprzątania i inteligentną nawigację.

Roomba i6 żadnej pracy się nie boi

Na polski rynek wkracza kolejny model robota odkurzającego, którego zadaniem jest odciążyć nas w codziennych obowiązkach. Roomba i6 charakteryzuje się trzystopniowym systemem czyszczącym AeroForce. Szczotka boczna zgarnia zabrudzenia także z rogów i trudniej dostępnych miejsc, a gumowe szczotki główne usuną wplątane w dywan włosy, piasek czy koci żwirek zaś dzięki wysokiej sile ssącej Roomba i6 czyści nawet 10-krotnie lepiej w porównaniu do innych modeli. Wysokowydajny filtr AeroForce to także rozwiązanie idealne dla alergików, gdyż przechwytuje 99% cząsteczek o wielkości do 10 μm – pyłków, roztoczy i drobnoustrojów.

iRobot prezentuje nowy robot odkurzający Roomba i6

Czytaj też: Dyson zwraca uwagę na poziom alergenów w pomieszczeniach

Nowy robot odkurzający od iRobot potrafi nauczyć się rozkładu mieszkania i można mu zlecać sprzątanie wybranych pomieszczeń. System iAdapt 3.0 nawiguje pracą iRobota Roomba serii i6 w oparciu o technologię vSLAM, aby efektywnie poruszał się i wiedział gdzie już był, a które obszary wymagają jeszcze posprzątania. W łatwy sposób potrafi dostosować się do zmiennych warunków otoczenia i odnajdować obszary, które może posprzątać. Tutaj przydatna jest także technologia Dirt Detect. Akustyczne i optyczne czujniki wykryją obszary, które są bardziej zabrudzone, dzięki czemu Roomba i6 poświęci im więcej uwagi.

iRobot prezentuje nowy robot odkurzający Roomba i6

Was też denerwuje, gdy robot odkurzający się rozładuje, wróci do stacji ładującej, a potem rozpoczyna sprzątanie od nowa, choć został już tylko mały fragment? Z modelem Roomba nie ma takiego problemu. Po rozładowaniu się i ponownym naładowaniu rozpoczyna on pracę w miejscu, w którym wcześniej ją przerwał. Nie trzeba się więc martwić, że jedne miejsca będą posprzątane lepiej, a inne wcale.

Czytaj też: Oppo Enco Free2 – nowe słuchawki z ANC, dobrą baterią i atrakcyjną ceną

Stacja Clean Base i aplikacja

Roomba i6 jest kompatybilna ze stacją ładująco-czyszczącą Clean Base, która w tym modelu funkcjonuje jako akcesorium dodatkowe. To świetne rozwiązanie, bo nie trzeba nawet pamiętać o odkurzaczu. Wyczyści się sam, a my raz na jakiś czas wymieniamy tylko worek w stacji. Wygoda i komfort.

Tak jak inne modele od iRobot także Roomba i6 sterowana jest za pomocą aplikacji iRobot HOME. Dzięki niej wydobędziemy z robota wszystko, co nam oferuje. W apce ustalimy harmonogram sprzątania, czy uruchomimy funkcje dodatkowe. Do tego sprawdzimy poziom baterii i aktualny stan urządzenia. Aplikacja iRobot Home jest systematycznie rozwijana o nowe funkcje, które rozszerzają i tak szeroki już wachlarz możliwości automatycznych odkurzaczy od iRobot. Apka dostępna jest na iOS i Androidzie.

Chcesz być na bieżąco z WhatsNext? Obserwuj nas w Google News