iPhone SE (2020) bez tajemnic. Bateria z iPhone’a 8

Kwestią czasu było, aż w sieci pojawi się informacja o szczegółowej specyfikacji nowego iPhone’a SE. Okazuje się, że zgodnie z przewidywaniami ma on więcej wspólnego z iPhonem 8 niż tylko wygląd obudowy.

Znany i skromny akumulator, ale za to żywotny

iPhone SE (2020) dostał akumulator o tej samej pojemności do iPhone 8. Ogniwo ma skromną pojemność 1821 mAh, ale powinniśmy być spokojni o niezłe czasy działania.

Zobacz też: Czy tak małe smartfony jak iPhone SE (2020) mają jeszcze sens?

iPhone 8 pozwalała na 13 godzin odtwarzania filmów oraz do 40 godzin odtwarzania muzyki. Druga generacja iPhone’a SE oferuje nowszy procesor Apple A13 Bionic, który powinien lepie radzić sobie z zarządzaniem energią. Dlatego też jest szansa, że czasy działania zostaną wydłużone.

Warto też pamiętać, że pierwsza generacja iPhone’a SE miała akumulator o pojemności 1624 mAh. Wiele wskazuje na to, że Apple pozbywa się podzespołów zgromadzonych w magazynach.

Mniej RAM-u niż w iPhonie 11

iPhone 11, z tym samym układem Apple A13 Bionic, jest wyposażony w 4 GB pamięci RAM. Do drugiej generacji iPhone’a SE trafiły 3 GB pamięci operacyjnej.

To jednak powinno w zupełności wystarczyć do bardzo płynnego działania systemu oraz otrzymywania stosownego wsparcia przez co najmniej dwa lata. A Apple zawsze może powiedzieć, że jest to tańszy i słabiej wyposażony smartfon, więc w przyszłości mogą go omijać niektóre funkcje.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News