iPhone 12 LTE będzie wyraźnie tańszy od wariantu 5G

przewidywania iPhone 12, prognozy iPhone 12

Plotkom na temat tegorocznych iPhone’ów nie ma końca. Tym razem najnowsze informacje mówią o cenach. W zasadzie kolejnej porcji cen. Najtańszy iPhone ma być tani. Oczywiście tani jak na standardy Apple’a i tylko w wersji LTE.

Tani iPhone, czyli za tyle kupisz flagowca mniej renomowanej marki

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, najtańszy iPhone 12 ma kosztować 549 dolarów. To wariant LTE podstawowego iPhone’a 12 z ekranem OLED o przekątnej 5,4 cala i podwójnym aparatem głównym.

549 dolarów to oczywiście tanio jak na Apple’a. W tej cenie spokojnie kupimy flagowy smartfon z Androidem, jak np. Realme X50 Pro 5G.

Apple sporo sobie policzy za 5G

Ujawnione ceny dotyczą wariantów LTE i być może faktycznie Apple zdecyduje się wprowadzić na rynek osobne modele z obsługą sieci 4G lub 5G. Jeśli tak się stanie, to różnice w cenach będą znaczące.

Najtańszy iPhone 12 w opcji LTE ma kosztować wspomniane 549 dolarów, a 5G już 649 dolarów. W przypadku iPhone’a 12 Max z ekranem o przekątnej 6,1 cala to odpowiednio 649 oraz 749 dolarów.

Jak dobrze wiemy Apple doskonale potrafi zarabiać na wszystkim. Więc różnica w cenie wariantu 5G oraz 4G nie powinna nikogo dziwić. Bardziej powinna nas dziwić kwestia – dlaczego ta różnica nie jest jeszcze większa.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News