Apple nie śpieszy się z produkcją iPhone’ów 12

Apple nie zmienia swoich planów dotyczących premier tegorocznych iPhone’ów. Jesienią mamy zobaczyć aż cztery nowe iPhone’y, ale firma nie śpieszy się z ich produkcją. Koronawirus na tyle zmniejszył popyt na smartfony, że Apple ma w planach zmniejszenie produkcji.

Nawet 20% mniej iPhone’ów

Szalejący na świecie Koronawirus znacznie zmniejszył popyt na nowe smartfony. Spadek sprzedaży już jest widoczny, a wiele wskazuje na to, że to dopiero początek.

Apple doskonale zdaje sobie z tego sprawę i nie zamierza produkować iPhone’ów na zapas. Jak informuje Wall Street Journal, w II połowie 2020 roku firma planuje zmniejszyć produkcję aż o 20%.

Czytaj też: Sprzedaż smartfonów w Europie spadnie. Czy aż o połowę?

Mówi się, że aktualni opóźnienie w produkcji iPhone’ów 12 wynosi ok miesiąca.

iPhone 12 z łącznością 5G

Apple za to nie zamierza czekać z wprowadzaniem na rynek smartfonów z łącznością 5G. Firma na szczęście zdaje sobie sprawę z tego, że nie może przegapić tej funkcji. A to dodatkowo ważny bodziec dla rynku, bo to właśnie Apple może bardzo skutecznie rozpropagować łączność piątej generacji na świecie.

Jak informuje jedno z najbardziej wiarygodne źródło na temat sprzętu Apple – analityk Ming-Chi Kuo, jesienią możemy zobaczyć aż cztery nowe iPhone’y, każdy z łącznością 5G oraz:

  • ekranem o przekątnej 5,4 cala i podwójnym aparatem głównym,
  • ekranem o przekątnej 6,1 cala i podwójnym aparatem głównym,
  • ekranem o przekątnej 6,1 cala i potrójnym aparatem głównym.
  • ekranem o przekątnej 6,7 cala i potrójnym aparatem główny.

Każdy z nowych iPhone’ów ma oferować ekran OLED. Dodatkowo warianty z trzema aparatami mają dostać dodatkowy czujnik ToF przekształcony w sensor LIDAR, taki sam jak w ostatnim iPadzie.

Czytaj też: Nowy iPad Pro z klawiaturą i touchpadem. Ma być konkurencją dla laptopów

iPhone SE2 i iPhone bez portu Lightning w 2021 roku

Do plotek na temat sprzętu Apple’a, nawet z teoretycznie pewnych źródeł, podchodzę z wielkim dystansem. Dlatego tę informację traktuję jako ciekawostkę.

Czytaj też: iPhone SE 2020 nie tylko wygląda jak iPhone 8. Ma kompatybilne podzespoły

Chodzi o doniesienia na temat przyszłorocznych iPhone’ów. Apple podobno ma w planach trzecią generację iPhone’a SE. Tym razem nie w formie odświeżonego iPhone’a 8, a z większym ekranem o przekątnej 5,5 lub 6,1 cala. Do tego flagowy iPhone po raz pierwszy ma zostać pozbawiony portu Lightning. Czy w 2021 piekło zamarznie?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News