iPhone 11 na raty? Omiń Play, wybierz Orange

iPhone 11 na raty dostępny jest u operatorów nie tylko z numerem telefonu. Możecie kupić też sam telefon. Omijajcie przy tym sieć Play, najtaniej jest w Orange.

Apple iPhone 11 i inne telefony na raty

Od dłuższego czasu operatorzy mają w ofercie nie tylko telefony wraz z abonamentem, ale i urządzenia za gotówkę czy na raty. Premiera nowych iPhone’ów skłoniła mnie do zajrzenia do tych ofert. O ile ceny sklepowe odpowiadały tym na stronie Apple’a, to gdy przyszło do rat pojawiły się rozbieżności sięgające 2000 zł.

Zamiast sugerować się samą ceną raty, złapałem w garść kalkulator i zacząłem liczyć. Pod lupę wziąłem oferty Play i Orange. Byłem w szoku.

Raty w Play to nieporozumienie

Zarówno Orange, jak i Play oferują telefony za gotówkę w cenach odpowiadających tym sugerowanym przez danego producenta. Gdy jednak przychodzi do rat, w Orange mamy na sztywno opcję 20 rat, a w Play sugerowany jest wariant 36 rat, ten możemy jednak dosyć swobodnie modyfikować.

Łączna kwota jaką uiścimy spłacając raty jest znacznie wyższa w Play. Orange oferuje tzw. raty zero procent. Dzielimy cenę telefonu na 20 rat i nie płacimy choćby złotówki więcej.

Apple iPhone 11 na raty

ceny w PLN

To może mniej rat w Play?

Myślałem, że może zmniejszenie okresu spłaty urządzenia naprawi sytuację w Play. Jednak nic z tego. Wybrałem iPhone’a 11 64 GB GB, zmniejszyłem liczbę rat na 20 – łączna cena to… 4318,80 zł. To już może nie 1300 zł drożej niż w Orange, ale wciąż o 720 zł więcej.

Zamiast wybierać iPhone’a 64 GB w Play, w Orange dostanę za tę kwotę nawet nie opcję 128 GB, tylko 256 GB.

Jeśli nie za gotówkę, warto zgłosić się do Orange

Ten tekst nie powstał na zlecenie Orange. Nie da się natomiast ukryć, że oferta Pomarańczowych jest bardzo korzystna. Z takim podejściem możecie sobie wybrać opcję na kartę czy abonament w dowolnej sieci – tam, gdzie jest najtaniej, a do tego wygodnie „dosztukować” telefon.

Podobny mechanizm już wiele lat temu wprowadził T-Mobile USA. W przypadku polskich ofert, zawsze spodziewałem się, że przepłacę. A tutaj taka miła niespodzianka.

Czytaj też: Tak wygląda iPhone 11 Pro Max od środka