Intel walczy o wyższą dostępność swoich procesorów

Intel walczy o wyższą dostępność swoich procesorów
Intel walczy o wyższą dostępność swoich procesorów

9. generacja procesorów Intel Core jeszcze nie zadebiutowała na naszym rodzimym rynku… i w sumie dobrze. Nie chcę znów regularnie się rozpisywać o tym, jak niska podaż Intel Core panuje na rynku. Firma się jednak nie poddaje i z najnowszych informacji wynika, że Intel walczy o wyższą dostępność swoich procesorów.

Nadzieję na przysłowiowe „lepsze jutro” pokłada w Wietnamie oraz Irlandii, a dokładnie w tamtejszych fabrykach. Zakłady produkcyjne w Wietnamie mają skupić się teraz na dodatkowej pomocy w kwestii „testów i wykończenia” produktów, kończącej się na detalicznym pakowaniu. Sprowadza się to do ściślejszej współpracy z największą fabryką w Malezji, która również odwala tę robotę, ale od teraz będzie nią dzielić. Jak miło. Ze źródła wynika, że w grę wchodzą głównie trzy nowe procesory Intela. Mowa o przedstawicielu 9. generacji Intel Core, czyli i9-9900K, i7-9700K oraz i5-9600K.

https://whatnext.pl/intel-szykuje-sie-na-spora-rekonstrukturyzacje/

Irlandzki The Independent ujawnił też, że zastrzyk gotówki szykuje się również zakładowi produkcyjnego w Leixlip. Ten otrzyma część z jednego miliarda dolarów, które Intel przeznaczył jeszcze wcześniej na produkcję procesorów w procesie technologicznym 14nm++. Ponadto tamtejsza Fab 24 może zostać w niedługim czasie rozbudowana, zapewniając kolejne 4000 miejsc pracy. Projekt może jednak wyewoluować nawet do kolejnej fabryki.

Czytaj też: Intel szykuje się na sporą rekonstrukturyzację

Źródło: TechPowerUp
Zdjęcia: Intel