IKO to pierwsza aplikacja bankowa na smartfony Huawei bez usług Google

Wkrótce właśnie nadeszło. Na urządzeniach Huawei opartych o HMS, czyli pozbawionych usług Google, pojawiła się pierwsza, w pełni działająca i zintegrowana aplikacja bankowa. To IKO PKO Banku Polskiego.

Aplikacja IKO na smartfonach Huawei z HMS

W AppGallery, sklepie z aplikacjami dla urządzeń Huawei, aplikacje bankowe są dostępne od kilku miesięcy. Ale można było je zainstalować wyłącznie ma urządzeniach z usługami Google. Pozostałe, oparte o HMS (Huawei Mobile Services) takiej opcji nie posiadały. W tym smartfony z ostatniej serii P40.

Teraz, zgodnie z zapowiedziami, ta sytuacja się zmienia. Miało to nastąpić wkrótce i owe wkrótce trwało niecałe cztery miesiące. Ale w końcu jest – aplikacja IKO jako pierwsza została w pełni zintegrowana z urządzeniami z HMS i jeśli wierzyć datom podanym w historii zmian, miało to miejsce 10 września.

Aplikacja jest dostępna wraz z pełną funkcjonalnością znaną z dowolnych urządzeń z systemem Android.

IKO już jest, czekamy na więcej

Kiedy tylko pojawiła się informacja o pierwszej aplikacji bankowej w AppGallery, ruszyła lawina. Niemal dzień po dniu pojawiały się kolejne i podobnie było z aplikacjami transportowymi. Teraz mamy pierwszą aplikacją bankową dla urządzeń z HMS, więc raczej kwestią czasu jest, aż zaczną pojawiać się kolejne. Oby integracja postępowała w takim samym tempie i z taką samą częstotliwością jak w przypadku debiutów w AppGallery.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News