IHS i9-9900K w obiektywie. Stary dobry Sandy Bridge…

Intel, CPU, procesor, Intel Core, i9-9900K, i7-9700K, IHS, odpromiennik ciepła, Sandy Bridge

Wygląda na to, że Intel chce przywrócić swoje zachwalane kiedyś rozwiązania do najnowszych procesorów. Intel Core 9. generacji może i są zwyczajnymi „refreshami”, ale dwa najpotężniejsze z tej rodziny układy robią naprawdę duże wrażenie. Tym razem na potwierdzenie tego mamy zdjęcia IHS układu i9-9900K, który wywoła u wielu łezkę w oku.

Wszystko przez to, że gdzieś już podobny IHS widzieliśmy, a było to nigdzie indziej, jak w zachwalanej serii Sandy Bridge. To te procesory sprzed 7 generacji, które znakomicie się podkręcały, a na dodatek nadal oferują wystarczającą wydajność do gier w tanich zestawach. To właśnie tam Intel zastosował lutowany IHS ze złotą powłoką, których połączenie znajdzie się na pewno w procesorach i9-9900K oraz i7-9700K. Nawet sam design przynosi na myśl starą generację!

Oczywiście taka decyzja Intela nie jest przypadkowa, ponieważ była zwyczajnie logiczna. Składały się na nią nie tylko liczne słowa oburzenia ze strony overclockerów oraz zwyczajnych użytkowników, który decydowali się na skalpowanie procesorów Coffee Lake-s, aby obniżyć temperatury, tracąc jednocześnie gwarancje. Z samej konstrukcyjnej strony zastosowanie lutowanego IHSa ma po prostu sens, ponieważ w grę wchodzą naprawdę wydajne układy. Mówimy tutaj przecież o całych 8 rdzeniach i zegarach, które mogą zachwycić:

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: PCEVA, XFastest