Hyperod, czyli szalony hipersamochód z dwoma silnikami LS7 V8 Chevroleta

Hipersamochody raz przyjmują dosyć tradycyjne podejście, ale są też i takie, które mogą dosłownie wybałuszyć nam oczy przy samej zapowiedzi. Tak jest poniekąd z hipersamochodem Hyperod od Paula Halsteada.

Halstead jest Australijczykiem, który stworzył swój kapitał motoryzacyjny w branży komputerowej. Jedna spora wtopa nie sprawiła jednak, że się poddał, czego owocem jest Hyperod, projekt łączący korzenie hot rodów z możliwościami hipersamochodów.

W Hyperod najciekawszy zdecydowanie jest sam układ napędowy, bazujący na silniku W16, a dokładniej mówiąc, dwóch połączonych ze sobą 7-litrowych silnikach Chevrolet LS7 V8, nachylonych pod kątem 45 stopni i dzielących ten sam wał korbowy. Wspólnie wytwarzają one całe 1400 koni mechanicznych, a ich układ wydechowy i cały osprzęt nie został osłonięty, aby można było podziwiać tę bestię.

Czytaj też: Od samochodów elektrycznych do górnictwa, czyli Elon Musk znów zaskakuje

Jednocześnie trzeba oddać, że Hyperod, to hipersamochód, jak żaden inny. Również pod kątem samego wyglądu, który jest nie tylko oryginalny, ale też sam w sobie, wyjątkowy. Niestety na jego ujawnienie poczekamy do lipca 2022 roku oraz imprezy Pebble Beach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News