Huawei zmienia streamowanie dzięki sieci 5G i składanemu smartfonowi

Huawei, 5G Huawei, sieć 5G Huawei, streamowanie 5G, streamowanie Huawei, streamowanie sieć 5G

Huawei zorganizowało niedawno Forum 0 Day, które miało miejsce dzień przed targami MWC 2019. Podczas niego zostały omówione najnowsze trendy i technologie w branży.

Ryan Ding, dyrektor wykonawczy Huawei i prezes Carrier Business Group, pokazał działanie usługi wideo na żądanie 4K na Huawei Mate X. Przepustowość była na poziomie Gbit/s, którą sieć 5G ma zapewniać wszędzie i o każdej porze.

5G otacza świat, zapewniając nam lepsze życie dzięki nowym technologiom. Połączenie na poziomie Gbit/s umożliwione przez 5G oraz transformację doświadczeń napędzanych przez usługi CloudX dają globalnym operatorom nowe możliwości biznesowe.

Dzięki rozwiązaniu Air Fiber konsumenci mogą doświadczyć tak ogromnych prędkości. Umożliwia to szybsze urzeczywistnienie fuzji telefonii komórkowej i stacjonarnej. Sieć 5G umożliwia też reagowanie na potrzeby konsumentów, gospodarstw domowych czy całych branże.

Czytaj też: Huawei prezentuje strategię wdrażania sieci 5G

Jedną z ciekawych opcji jest także kombinacja 5G + Cloud. Ma ona na nowo zdefiniować streaming gier czy wiele innych funkcji. Dzięki większej funkcjonalności zapewnione są niskie opóźnienia oraz możliwość szybkiego przetwarzania danych w chmurze. Tym samym granie w chmurze przeniesione zostaje na całkowicie nowy poziom i zaczyna nabierać ogromnego sensu.

W tym roku Huawei otworzy nowe laboratoria w Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie. Mają one zapewnić rozwój usług 5G w tych regionach. Tylko w 2019 roku zostanie otworzonych ponad 60 komercyjnych sieci i powstanie ponad 40 terminali 5G. W tym momencie ponad 50 krajów posiada licencje na 5G. Sieć ta może bardzo szybko więc zostać wdrożona w największych miastach na całym świecie, w tym w Europie.

Czytaj też: Prezydent Trump chce wprowadzić sieć 6G tak szybko jak jest to możliwe

Źródło: Materiały prasowe