Huawei AppGallery w nowej odsłonie

huawei appgallery

W ostatnich miesiącach Huawei skupił się na poszerzaniu listy aplikacji w AppGallery. Teraz przyszedł czas na zmianę szaty graficznej sklepu.

Huwei AppGallery wygląda nowocześnie…

AppGallery wyglądem przypomina teraz nowoczesną stronę internetową. Treści są dostępne w formie przewijanego w pionie feedu, a na kolejnych kartach są prezentowane aplikacje podzielone tematycznie.

W bardziej widocznym miejscu znajdują się teraz gry. Dostały one osobną zakładkę, dzięki czemu łatwiej jest się do nich dostać i znaleźć interesującą nas pozycję.

Czytaj też: Huawei – połącz nasze akcesoria z dowolnym smartfonem

Nowy wygląd objął też najpopularniejsze wśród użytkowników zakładki – Prezenty i Kampanie. Otrzymały one zupełnie nowe sekcje, które znajdują się w górnej części ekranu.

W dalszych planach Huawei ma wprowadzenie do sklepu dostępne na wyłączność treści poradnikowe oraz recenzje gier i aplikacji przygotowanych na potrzeby sklepu.

Czytaj też: HarmonyOS od Huawei dla każdego smartfona, który też dostał od Google

… tylko czy czytelnie?

Nie jestem zwolennikiem zmian w aplikacjach, szczególnie kiedy przechodzą one z może nieco archaicznego, ale czytelnego i prostego interfejsu na rzecz przeładowanego nowymi rozwiązaniami. W przypadku AppGallery nie jest źle.

Czytaj też: Sklep AppGallery rośnie w oczach. Huawei daje nam coraz więcej

W górnej części każdego feedu faktycznie jest nowocześnie i może niezbyt czytelnie na pierwszy rzut oka, ale niżej mamy już wyraźny podział na kategorie np. gier i aplikacji. Tam można już łatwo przeglądać interesujące nas pozycje. Zmianę oceniam zdecydowanie pozytywnie.

Chcesz być na bieżąco z WhatsNext? Obserwuj nas w Google News