Grounded to hit, którego nikt się nie spodziewał

grounded, hit, microsoft

Czy gra o dzieciakach żyjących w świecie mrówek może być hitem? Brzmi jak produkcja dla wybranych osób. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.

To jedna z tych sytuacji, w które aż ciężko mi uwierzyć. Spodziewałem się, że Grounded zaginie w tłumie innych produkcji. Kolejny survival? Z dziećmi w roli głównej? W świecie mrówek? No niebyt mnie to porywa.

Czytaj też: Te gwiazdy łamią znane nam reguły dotyczące ich powstawania

Okazuje się jednak, że jest za to masa osób, które się w tej produkcji zakochały. Twórcy podali bowiem, że ich Grounded w ciągu pierwszych dwóch dni przyciągnęło 1 milion graczy. Szok. Co mogło wpłynąć na taki wynik?

Pierwsza myśl na temat tego co spowodowało sukces Grounded to to, że gracze po prostu pobrali na próbę tytuł z Xbox Game Pass. Tylko, że wychodzi na to, że nie do końca tak jest. Produkcja dostępna we wczesnym dostępie ma też graczy z innego miejsca.

Grounded dostępne jest też bowiem na platformie Valve. Steam dodatkowo informował, że gra od Obsidiana stała się bestsellerem. I to takim co już od dłuższego czasu jest numerem jeden w całym sklepie! Mimo tego, że gra jest dostępna w abonamencie to i tak jest chętnie kupowana! Przychód dla Obsidianu musi być bardzo zadowalający zważywszy na to, że produkcja ta powstała dzięki pracy tylko 13 deweloperów. Pozostaje mi tylko pogratulować i samemu sprawdzić, dlaczego się tak myliłem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News