Co powiecie na kontrolowanie muzyki przewodem słuchawek?

gesty przewód, elektryczny przewód słuchawki, Google przewód,

Chociaż walka z przewodami na rzecz błogosławionej bezprzewodowości trwa od dawna, to te nigdzie się nie wybierają. Zwłaszcza po tak obiecujących ulepszeniach.

Badacze Google opracowali teraz przewód w materiałowym oplocie, za pośrednictwem którego możemy sterować odtwarzaczem muzyki. Wiecie, mowa o tych funkcjach, które zwykle są ukryte albo w „pilociku” na przewodzie, albo w panelu dotykowym na wierzchu słuchawek.

Kabel jest owinięty tak zwanym e-tekstylnym oplotem, który jest wrażliwy na dotyk użytkownika. Wszystko dzięki izolowanym elektrycznie włóknom tkanym w przeciwnych kierunkach, które są łączone z włóknami pasywnymi. Powtarzający się wzór pozwala na precyzyjną obsługę gestów dotykowych wzdłuż długości kabla (via New Atlas).

Niewielka grupa ochotników została zatrudniona do interakcji z inteligentnym kablem i poproszona o wykonanie ośmiu gestów we własnym stylu. Model uczenia maszynowego został następnie przeszkolony w zakresie uzyskanych danych, aby oplot mógł rozróżniać gesty, osiągając dokładność ich rozpoznawania na poziomie 94 procent.

Czytaj też: iPhone 12 bez słuchawek w zestawie. Kup sobie AirPodsy

Dalsze testy wykazały, że użytkownicy skłaniali się właśnie do tego nowoczesnego przewodu (a nie fizycznego kontrolera i dotykowego panelu). Ten okazał się równie szybki, co gładzik, ale lepszy od samych przycisków. Kwestia debiutu na rynku konsumenckim pozostaje nieznana.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News