Reklama

Google Chrome ułatwi korzystanie z wielu kart

aktualizacja Chrome 79, hasła Chrome 79

Google testuje nową funkcję przeglądarki Google Chrome, która z pewnością ułatwi życie osobom mającym tendencję do otwierania wielu kart w przeglądarce.

Kolejna przydatna funkcja zmierza do Google Chrome

Czasem zdarzy się, że mamy otwarte w przeglądarce kilkanaście kart, bo tego wymaga od nas np. praca. Jednak nawigowanie po nich jest męczarnią, a im ich więcej, tym trudniej znaleźć to, co jest nam aktualnie potrzebne. Ale wydaje się, że Google doskonale zdaje sobie sprawę z tego problemu i szykuje rozwiązanie.

W Google Chrome Canary zauważono eksperymentalną flagę umożliwiająca włączenie przewijania kart w przeglądarce, a także ustalenie ich minimalnej szerokości od zupełnego ograniczenia, przez średnią po dużą szerokość. Dzięki temu nawet posiadając kilka lub kilkadziesiąt otwartych kart będziemy widzieć, co się gdzie znajduje. Obecnie im więcej kart otworzymy, tym ich znaczniki coraz bardziej się zmniejszają, aż do momentu, w którym nie widać jaka witryna jest otwarta.

Czytaj też: Płatności zbliżeniowe Blik – znamy pierwsze szczegóły
Czytaj też: Zmiany na Allegro – zakupy tylko z zarejestrowanym kontem i nowe warunki Smarta
Czytaj też: Bitcoin z kolejnym rekordem wartości!

Jeszcze nie wiadomo, kiedy funkcja trafi do stabilnej wersji przeglądarki, ale oby jak najszybciej, bo z pewnością ucieszy wielu użytkowników.