Gokart PRO w akcji wygląda naprawdę efektownie

gokart

Dwa lata temu firma Segway-Ninebot wprowadziła na rynek elektrycznego gokarta zaprojektowanego tak, aby zachęcić zarówno młodych jak i starych kierowców.

Teraz do sklepów ma trafić jego bardziej wypasiona wersja o nazwie Gokart Pro. Ma być nie tylko szybsza – dzięki nowemu, wbudowanemu wspomaganiu driftu, gokart będzie zapewniał jeszcze większą adrenalinę.

Czytaj też: Tak wygląda kabina Infiniti QX60 2022
Czytaj też: Toyota Crown zmieni się nie do poznania? Nowa generacja ma nas zaskoczyć
Czytaj też: Nowa Honda Civic Sedan wyszpiegowana z kamuflażem

Gokart z 2018 roku przekształcał miniPro, zmieniając dwukołowego Segwaya w elektryczny czterokołowiec zdolny do osiągania prędkości rzędu 27 km/h i zasięgu 17 km. Nowy model, zwany Gokart Pro może poruszać się z prędkością do 37 km/h i przejechać 25 km na każdym ładowaniu.

Gokart PRO osiąga wysoką prędkość – rozpędza się do 37 km/h

PRzedstawiciele firmy Segway-Ninebot obiecują również lepszą reakcję na ruchy kierownicy i trwałość modelu Pro, a także 1,5-krotnie większe przyspieszenie. Para silników generuje moc 4800 W i 96 Nm momentu obrotowego, rozpędzają gokarta od zera do 37 km/h w ciągu kilku sekund. Pojazd jest w stanie pokonywać wzniesienia o nachyleniu do 15 procent. Cena w przedsprzedaży do 1599 dolarów (ok. 6000 złotych), a wysyłka ma ruszyć w grudniu tego roku.

Czytaj też: Szczegóły o elektrycznym SUVie Rivian R1S
Czytaj też: Nissan Qashqai 2021 na oficjalnym zwiastunie
Czytaj też: Audi SQ5 TDI 2021 zaliczyło premierę