Gocycle ulepszyło swój elektryczny miejski rower GX 2020

Kiedy coś jest dobre, nie trzeba tego wymieniać, ale pole do ulepszeń jest zawsze. Z tego zapewne założenia wyszła firma Gocycle, zapewniając swojemu elektrycznemu rowerowi GX istny lifting na 2020 rok.

Londyńska firma Gocycle ogłosiła aktualizację swojego miejskiego elektrycznego roweru GX z zeszłego roku. Ten ma teraz hydroformowaną ramę ze stopu aluminium 6061 T6 z 3-biegowym układem Cleandrive, a jego prosty wygląd niszczy tylko jeden, pojedynczy cienki przewód. Akumulator tego elektrycznego roweru jest zintegrowany z ramą, ale użytkownicy mogą po wysunąć po złożeniu całości, aby podładować go w domu.

W przypadku akumulatora mowa dokładnie o litowo-jonowej jednostce 13,7 Ah/ 22V, która powinna zapewnić do 65 km zasięgu na jednym ładowaniu. Nie zabrakło informacyjnej diody co do poziomu naładowania na kierownicy, podczas gdy sam napęd bazuje w Europie na 250 W silniku elektrycznym w przedniej piaście. Ta umożliwia rozwinięcie maksymalnej prędkości 25 km/h.

GX 2020 otrzymał tradycyjny czujnik momentu obrotowego, mechaniczną zmianę przełożeń, a nawet elektroniczną kontrolę trakcji. Po wykryciu utraty przyczepności na przednim kole moc silnika jest automatycznie zmniejszana do momentu odzyskania przyczepności i kontroli. 20-calowe obręcze są z kolei owinięte autorskimi oponami na każdą pogodę.

Przedni widelec, to model GXi z górnej półki, który zapewnia większy komfort. Sama siła hamowania pochodzi z hydraulicznego układu tarczowego na przodzie i tyle, gdzie znalazł się również amortyzator Lockshock o 25-mm skoku (via New Atlas).

Czytaj też: Z rowerem elektrycznym Sondars Rockstar podbijecie niejeden teren

Użytkownicy mogą dostosowywać tryby jazdy za pomocą aplikacji mobilnej działającej na smartfonie sparowanym z Bluetooth, przeglądać statystyki jazdy i nie tylko. Wszystkie aktualizacje GX pozwoliły Gocycle obniżyć całkowitą masę o 300 g, co zaowocowało 17,5-kg wagą. Po jeszcze szybszym złożeniu do wymiarów 830 x 390 x 750 mm, użytkownik może go ciągnąć za sobą.

2020 GX jest teraz dostępny w trzech kolorach do wyboru w sugerowanej cenie detalicznej 3299$. Akcesoria takie jak światła, czy błotniki są dostępne jako opcjonalne dodatki.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News