Furhat Robotics dało SI twarz

Furhat

Asystenci głosowi są czasami niezastąpieni, ale często pojawia się dziwne uczucie mówienia do robota bez twarzy. Firma Furhat Robotics chce to zmienić i zaprezentowała konstrukcję, która posiada ludzką twarz.

Robot nazywa się Furhat. Wykorzystuje on system projekcji w celu wyświetlania realistycznie wyglądającej twarzy na wyświetlaczu w kształcie głowy. Posiada on szeroką gamę animacji, które mogą wyświetlacz różne wyrazy twarzy. Według firmy Furhat mówi, słucha i odpowiednio reaguje przy zachowaniu kontaktu wzrokowego. Jest to możliwe dzięki szerokokątnej kamerze czy stereofonicznym mikrofonom.

Robot jest w pełni konfigurowalny. Użytkownicy mogą zmieniać wyświetlaną twarz, typy używanych wyrażeń czy głos. Firma twierdzi, że każdy może stworzyć sobie własnego robota co ma polepszyć interakcje z człowiekiem. Według badań, 20% osób nieużywających na co dzień asystenta głosowego czuje się nieswoje w rozmawianiu z SI, więc taki robot może rozwiązać ten problem. Niestety, nie trafi on do domów w obecnej formie. Ma on służyć firmom do interakcji z klientami czy do szkolenia pracowników.

Czytaj też: To urządzenie wykryje nadchodzące ataki padaczki

Źródło: https://www.engadget.com/