Wkrótce pojawi się funkcja znikających wiadomości w WhatsAppie

Znikające wiadomości w WhatsApp , Funkcja znikających wiadomości w WhatsAppie, bany Whatsapp, bany na Whatsappie, blokady WhatsApp, grupy WhatsApp

WhatsApp  pracuje nad długo odczekiwanym przez użytkowników udogodnieniem. Chodzi o funkcję znikających wiadomości w popularnym komunikatorze, która już niedługo może trafić do aplikacji.

Funkcja znikających wiadomości w WhatsAppie. O co chodzi?

W dokumentacji pomocy technicznej WhatsApp odnaleziono sporo informacji o znikających wiadomościach, dzięki którym wiadomo, że trwają prace nad dodaniem tej funkcji. Dostępny w języku polskim opis wyjaśnia działanie znikających wiadomości w komunikatorze. Jak to dokładnie ma działać?

Czytaj też: Zrzuty ekranu w trybie Incognito w Chrome w końcu będą dostępne
Czytaj BLIK w Banku Pocztowym dla korzystających z aplikacji EnveloBank
Czytaj też: Koniec Endomondo. Po 13 latach aplikacja zniknie z rynku

Z „Informacji o znikających wiadomościach” dowiadujemy się, że po włączeniu w komunikatorze odpowiedniej funkcji użytkownicy będą mogli wysyłać wiadomości, które znikną z czatu grupowego lub indywidualnego po 7 dniach. Każdy będzie mógł włączyć u siebie tę opcję, jednak w przypadku czatów grupowych mogą to zrobić tylko administratorzy grupy.

funkcja znikających wiadomości w WhatsAppie

Dotyczy to również wszystkich wiadomości multimedialnych, w tym zdjęć. Tutaj jest jednak jedno ale. Domyśle ustawienia WhatsAppa pozwalają na automatyczne pobieranie plików multimedialnych do pamięci urządzenia. Więc nawet jeśli funkcja znikających wiadomości usunie je z czatu, to nadal będą one zapisane w pamięci urządzenia. Trzeba pamiętać, by w takim wypadku nie liczyć tylko na zniknięcie wiadomości, bo nie wiemy, czy nasz rozmówca i tak już nie ma zapisanych naszych zdjęć.

Kiedy powinniśmy spodziewać się aktualizacji WhatsAppa? Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo jednak, że nowość dostępna będzie dla użytkowników komunikatora zarówno na Andoridzie, jak i na iPhone, KaiOS, wersji przeglądarkowej i WhatsApp na pulpit.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News