Fossil zapowiada nowe, mniejsze i tańsze zegarki z Wear OS

Z racji braku nowych aktualizacji systemu Wear OS, Fossil nie bardzo ma co pokazać w ramach 6. generacji swoich zegarków. Dlatego też firma zdecydowała się na wprowadzenie generacji pośredniej – mniejszej i tańszej. Oto zegarki Fossil Gen 5E.

Fossil Gen 5E – prawie ta sama specyfikacja, mniejsze wymiary

Zegarki Fossil Gen 5E oferują prawie taka samą specyfikację jak ubiegłoroczne modele. Dostaniemy dotykowe ekrany AMOLED, procesory Qualcomm Snaodragon 3100, pulsometr, śledzenie aktywności, pomiar jakości snu, NFC oraz 4 GB pamięci RAM. Za zasilanie odpowiada akumulator o pojemności 300 mAh, który ma wystarczyć na dobę intensywnego użytkowania.

Zegarki będą dostępne w mniejszych wariantach, 42 zamiast 44mm. Obudowy są wodoszczelne (3ATM).

Niższa cena wymagała cięcia możliwości. I tak zegarki zostały pozbawione GPS-u, a koronki nie są obracane. Akurat to zdecydowanie będzie bolało najbardziej.

Zegarki Fossil Gen 5E będą tańsze

Ceny nowych zegarków, w wariancie damskim i męskim, zostały ustalone na poziomie 249 euro. Ich sprzedaż ma wystartować 3 listopada.

Kiedy Fossil zaprezentuje zupełnie nowe produkty? Być może nigdy, bo to jest uzależnione od zmian w Wear OS, do których Google ani myśli się zabierać. Stworzenie nowych zegarków, tylko po to żeby wrzucić do nich nowy i mocniejszy procesor przy dokładnie tych samych funkcjach raczej nie byłoby dobrym zabiegiem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News