Ferrari 488 GT Modificata, czyli sportowy samochód z myślą o torze

Ferrari 488 GT Modificata,488 GT Modificata, sportowy samochód 488 GT Modificata,

Dzisiaj Ferrari ujawniło swój kolejny dedykowany wyścigom model w postaci samochodu 488 GT Modificata, plasujący się między 488 GTE a 488 GT3 i łączący najlepsze aspekty obu w ramach „doskonałej syntezy”.

Ferrari 488 GT Modificata debiutuje

Nie myślcie jednak, że Ferrari 488 GT Modificata jest po prostu połączeniem elementów z jednego i drugiego modelu. W rzeczywistości bowiem firma znacząco zmodernizowała 4-litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik V8 tego modelu, który obecnie nie podlega przepisom FIA Balance of Performance. Stąd zwiększenie mocy do około 700 koni mechanicznych. Ta moc będzie obsługiwana przez sprzęgło z włókna węglowego i skrzynię biegów, która jest dostępna z różnymi przełożeniami.

Czytaj też: Spójrzcie na testy nowych prototypów Ferrari. V12 i hybrydowa V6 w akcji
Czytaj też: GTO Engineering Moderna czerpie garściami z wyścigowych Ferrari
Czytaj też: Spójrzcie na najbardziej wyjątkowe Ferrari 812 od Novitec

Ferrari ulepszyło również aerodynamikę samochodu, aby zwiększyć siłę docisku z przodu. Osiągnęło to poprzez przesunięcie środka ciśnienia do przodu bez zwiększania ogólnego oporu. Stąd ponad 1000 kilogramów docisku przy prędkości 230 kilometrów na godzinę.

Pod nadwoziem wykonanym w większości z włókna węglowego (aluminium jest obecne w przypadku dachów i słupków) znajduje się zawieszenie GTE. Układ hamowania z kolei został opracowany we współpracy z Brembo, który łączy się z systemem ABS z 488 GT3 EVO dostrojonym do nowego GT Modificata.

Ferrari 488 GT Modificata jest wyposażony w systemy gromadzenia danych, takie jak V-Box i Brembo, a inne standardowe funkcje tego samochodu wyścigowego obejmują kamerę cofania o wysokiej rozdzielczości, drugie siedzenie oraz system monitorowania ciśnienia w oponach, który śledzi zarówno ciśnienie, jak i temperaturę.

Czytaj też: Hybrydowy SUV Ferrari Purosangue wielkim wyzwaniem dla marki
Czytaj też: Ferrari SF90 Spider oficjalnie pierwszym hybrydowym kabrioletem firmy
Czytaj też: Spalinowe silniki Ferrari czeka koniec? Prezes firmy wziął głos w sprawie

Podobnie jak większość wyścigów Ferrari, 488 GT Modificata będzie produkowana w ograniczonym nakładzie i początkowo będzie przeznaczona tylko dla kierowców, którzy niedawno brali udział w serii Ferrari Competizioni GT lub Club Competizioni GT.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News