Elon Musk ujawnił statek kosmiczny Starship nowej generacji

Elon Musk ujawnił statek kosmiczny Starship nowej generacji
Elon Musk ujawnił statek kosmiczny Starship nowej generacji

Elon Musk na ostatnim pokazie firmy SpaceX w Boca Chica w Teksasie spędził dobrą godzinę na scenie, gdzie opowiadał o statku kosmicznym Starship nowej generacji. Tym, który powstał po testach Starhoppera i tym samym, który położy podwaliny pod finalną wersję statku, aby ludzkość postawiła nogę na Marsie. 

Czytaj też: Budulce życia mogły uformować się w chmurach międzygwiezdnych

Całą prezentację poprzedzały liczne materiały na Twitterze Muska:

Powyższe fotki idealnie pokazują cały proces składania chromowanego Starship do kupy, który w świetle słońca błyszczy się, jak same ambicje Muska. Zdecydowanie najważniejsze zdjęcie przedstawia trzy silniki Raptor, które zostały przetestowane wcześniej na Starhopperze. Ten jest napędzany ciekłym tlenem i kriogenicznym ciekłym metanem, co czyni go jednym z pierwszych silników napędzanych metanem. Został ponadto zaprojektowany do ponownego użycia nie dziesięć, nie sto, a tysiąc razy.

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami ten model Starship czekają testy na orbicie, na podstawie których SpaceX wprowadzi do finalnej wersji statku kosmicznego poprawki i rozpocznie wielki plan z dostarczeniem pierwszych ludzi na Marsa.

Czytaj też: Sonda LRO podejrzała miejsce nieudanego lądowania indyjskiego Vikram

Źródło: Popular Mechanics