Elektryczny skuter Horwin EK3 mieszczuchem pełnym technologii

Niedawno premiery doczekał elektryczny skuter EK3 od austriackiego producenta Horwin, który ma siedzibę w Kammersdorf i posiada szeroką sieć dealerską w całej Europie.

To ostatnie jest o tyle ważne, że Horwin EK3 pomimo swojej produkcji w Chinach, powstaje z myślą o spełnianiu europejskich przepisów w zakresie jakości, bezpieczeństwa i trwałości. Nazwany EK3, nowy skuter elektryczny firmy Horwin ma oszałamiającą, futurystyczną estetykę, która czerpie garściami ze swojego minimalistycznego designu.

Z kolei przednie i tylne światła LED zdobią skuter, nadając mu poczucie klasy premium. Co więcej, ten skuter jest wyposażony w system dostępu bezkluczykowego, który wykorzystuje czujnik zbliżeniowy do wykrywania kluczyka, gdy właściciel jest w pobliżu.

To, co oferuje Horwin EK3 nadaje mu niesamowity stosunek jakości do ceny. Dzięki maksymalnej prędkości 96,5 km/h i funkcjom elektronicznym niespotykanym w innych skuterach elektrycznych, takim jak tempomat i wspomniany wcześniej system dostępu bezkluczykowego, EK3 uderza powyżej swojej klasy.

Czytaj też: Whisky Black Bowmore DB5 1964 ma wiele wspólnego z silnikami Astona Martina

Oprócz wymienionych wyżej funkcji elektronicznych, skuter jest wyposażony w schowek na kask pod siedzeniem, system zarządzania hamulcami CBS oraz opcję zakupu dodatkowego akumulatora zwiększającego całkowity zasięg dwukrotnie, czyli do 200 km. Cena? 4290 euro. Chyba że zdecydujecie się na wydanie EK3 Deluxe – wtedy wyłożycie już 4690 euro.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News