Nowe, szybsze i wydajniejsze elektryczne motorowery od Garelli

Założona w 1919 roku włoska firma motocyklowa Garelli właśnie ogłosiła aktualizację swojej linii motorowerów elektrycznych w postaci Garelli Ciclone E4.

Modele Ciclone E4 zwiększają moc dwukrotnie względem poprzedników, dobijając do całych 4 kW silnika ukrytego w tylnej piaście, który zapewnia maksymalny moment obrotowy rzędu 160 Nm. Ten pozwala motorowerom na rozpędzenie się do 70 km/h, a nie 45 km/h, jak poprzednio. Prędkość Garelli Ciclone E4 można również ograniczyć, aby dopasować go do klas motorowerów, które nie wymagają uprawnień.

Przy tej zmniejszonej prędkości E4 może osiągnąć maksymalny zasięg do nawet 110 km dzięki wymiennemu akumulatorowi o pojemności 2 kWh. Jazda w najszybszym trybie obniża zasięg do 70 km (via Electrek).

Jeśli o wyglądzie mowa, elektryczny motorower Garelli Ciclone E4 ewidentnie nawiązuje do modeli sprzed kilku lat, łącząc stylistykę retro z motocyklowym sznytem, który objawia się w przednim amortyzowanym widelcu, czy tylnym amortyzatorze sprężynowym. Nie zabrakło miejsca dla pasażera, podnóżek, czy wyboru między oponami ulicznymi i terenowymi.

Czytaj też: Czekacie na dostawy hybrydowego Ferrari SF90?

Garelli ma dealerów w całej Europie, a cena nowego Ciclone E4 wynosi 4500 euro.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News