Dzięki technologii HyperSense Razera poczujecie grę na skórze

Dzięki technologii HyperSense Razera poczujecie grę na skórze
Dzięki technologii HyperSense Razera poczujecie grę na skórze

Silniki emitujące wibracje nie są niczym nowym w peryferiach komputerowych, ale do tej pory żaden producent nie postarał się o ujednolicenie tej nowinki w formie jakiejś technologii. Na szczęście postarał się o to Razer, który zapowiedział dalszy rozwój zaprezentowanej przed miesiącem technologii HyperSense.

Wprawdzie „Hiper-Zmysł” jest w tym momencie w fazie prototypu, ale już teraz Razer wszedł we współpracę z kilkoma producentami, aby stworzyć m.in specjalne krzesło oraz podkładkę pod nadgarstek lądujący na klawiaturze. Kwestię peryferiów pokroju myszek, klawiatur oraz zestawów słuchawkowych rozwiąże sam Razer. Wszystko dlatego, że HyperSens spotkał się przed miesiącem z naprawdę ciepłym przyjęciem, ponieważ według wielu podań po prostu wniesie imersję w grach na kolejny poziom. Dlatego też Razer powołał się na swój rewolucyjny system oświetlenia Chroma, zapowiadając to, że HyperSens trafi (a przynajmniej takie są nadzieję) do wielu urządzeń.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w przyszłości będziemy mogli wyposażyć się w cały zestaw peryferiów zgodnych z HyperSens. Te będą łączyć się ze sobą, serwując nam dodatkowe odczucia z gry za pośrednictwem wibracji oraz „sprzężeń zwrotnych”, których zaprogramowaniem będą musieli zająć się sami twórcy gier. Podczas gdy mysz, klawiatura i podparcie nadgarstka będą informować nas o subtelnych zjawiskach (krokach, strzałach), to krzesło i zestaw słuchawkowy zajmą się odtwarzaniem eksplozji i wszelkiego rodzaju „nieprzyjemnych doznań głównego bohatera”. O ile brzmi to świetnie, to Razer celuje w coś naprawdę trudnego do osiągnięcia.

Czytaj też: Razer przygotowuje gamingowy monitor Raptor 27

Źródło: Kitguru