8950-konne portfolio, czyli Dodge na 2021 rok

Dodge Redeye, test prędkości Hellcat Redeye, Dodge Challenger Hellcat Redeye, prędkość Dodge Redeye

Dodge będzie miało naprawdę pracowite lato, jako że szykuje się do ogłoszenia zupełnie nowej oferty modeli na 2021 rok modelowy.

Portfolio Dodge, na które rzucą się fani musclecarów o mocy 8 950 KM zostanie zaprezentowane 2 lipca. Potwierdza to podrzucony poniżej oficjalny zwiastun firmy, w którym to zamiast fotek, czy ujęć z testów, Dodge postawił na połączenie ryków doładowanych silników HEMI z piosenką Star Spangled Banner.

Jest więc moment z przygazówą, zmianą biegów na wyższe, niższe i krótka chwila z wyciem doładowania. Jak napisał Tim Kuniskis, szef działu samochodów osobowych w FCA w Ameryce Północnej:

Dźwięk krzyczącego doładowanego silnika HEMI jest tak charakterystyczny, że ten zwiastun nie potrzebuje pojedynczego obrazu… jeśli wiesz, wiesz. Wstaw się w dniu 2 lipca, aby świętować z Dodge pogoń za życiem, wolnością i mocą 8950 koni mechanicznych.

Czytaj też: Porsche nie doceniło najnowszej 911 Turbo S

Wzmianka o mocy 8950 KM odnosi się zapewne do łącznej mocy, jaką osiągną wszystkie modele Dodge po zsumowaniu, co sugeruje pewne ulepszenia mocy w niektórych podkręconych modelach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News